Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОШИРЕННЯ ГІДРОДИНАМІЧНИХ ХВИЛЬ У СИСТЕМАХ З НЕОДНОРІДНОЮ СТРУКТУРОЮ

ПОШИРЕННЯ ГІДРОДИНАМІЧНИХ ХВИЛЬ У СИСТЕМАХ З НЕОДНОРІДНОЮ СТРУКТУРОЮ

Назва:
ПОШИРЕННЯ ГІДРОДИНАМІЧНИХ ХВИЛЬ У СИСТЕМАХ З НЕОДНОРІДНОЮ СТРУКТУРОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,84 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГІДРОМЕХАНІКИ
АВРАМЕНКО
ОЛЬГА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 532.59
ПОШИРЕННЯ ГІДРОДИНАМІЧНИХ ХВИЛЬ У СИСТЕМАХ З НЕОДНОРІДНОЮ СТРУКТУРОЮ
01.02.05 – механіка рідини, газу та плазми
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
ДОКТОРА ФІЗИКО – МАТЕМАТИЧНИХ НАУК
КИЇВ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті гідромеханіки Національної академії наук України.
Науковий консультант:
доктор фізико-математичних наук, професор
Селезов Ігор Тимофійович,
Інститут гідромеханіки НАН України,
завідувач відділу гідродинаміки хвильових процесів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Воробйов Юрій Леонідович,
Одеський державний морський університет,
завідувач кафедри теорії та проектування корабля,
доктор фізико-математичних наук
Поздєєв Валерій Олександрович,
Миколаївське відділення Європейського університету,
професор кафедри математичних дисциплін,
доктор фізико-математичних наук
Стеценко Олександр Григорович,
Інститут гідромеханіки НАН України,
завідувач відділу вихрових процесів.
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м. Київ.
Захист відбудеться 17.04. 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.196.01 Інституту гідромеханіки НАН України за адресою: 03 680, м. Київ, вул. Желябова, 8/4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гідромеханіки НАН України за адресою: 03 680, м. Київ, вул. Желябова, 8/4.
Автореферат розісланий 13.03. 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.196.01
доктор технічних наук, професор Кріль С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Системи з неоднорідною структурою охоплюють широке коло об'єктів та процесів. Проблеми фізико - математичного моделювання таких систем, розробка нових методів та підходів, а також вдосконалення вже відомих, чисельний та фізичний аналіз отриманих результатів зумовлені потребами як самої теорії, так і потребами практики. Розв'язання задач поширення хвиль у системах з неоднорідною структурою має безпосереднє застосування у океанології, біомеханіці, гідравліці, гідроакустиці, в багатьох галузях машино- та суднобування. Вагомий внесок у розвиток цих напрямків внесли відомі вчені В.В.Богородський, Л.М.Бреховських, Р.Грімшоу Н.Є.Кочін, Дж.Лайтхілл, Дж.Ламб, П.ЛеБлон, Л.Майсек, Дж.Маілс, Л.М.Мілн-Томсон, Дж.Ньюмен, В.В.Овсянніков, Л.І.Сєдов, Я.І.Секерж-Зенькович, Л.Н.Сретенський, Дж.Стокер, Г.Уизем, Л.В.Черкесов.
Сучасна математична теорія поверхневих та внутрішніх хвиль у стратифікованих рідинах багата належно розробленими та такими, що добре себе зарекомендували на практиці, математичними методами та моделями.
Вивченню теорії внутрішніх хвиль та дослідженню їх в натурних умовах присвячені роботи А.Гілла, Е.Е.Госсарда, А.В.Кістовича, В.Краусса, В.С.Мадерича, Ю.З.Миропольского, А.Найфе, В.І.Нікішова, Є.І.Нікіфоровича, А.Ньюелла, О.Г.Стеценка, І.В.Стурової, У.Х.Хука, Ю.Д.Чашечкіна та ін. Останні дослідження у області нелінійної гідромеханіки, зокрема у застосуванні такого поширеного математичного методу, як метод багатомасштабних розвинень, стикнулися з проблемою обчислень наступних членів у еволюційних рівняннях. Ця проблема пояснюється як недостатньо розробленим алгоритмом, так і підвищеною громіздкістю аналітичних перетворень. До теперiшнього часу у переважній кількості задач механiки i фiзики, де застосовувався метод багатомасштабних розвинень, були отриманi результати тiльки до третього порядку. Серед них можна особливо видiлити клас задач, що враховують поверхневий натяг, що iстотно впливає на капiлярно - гравiтацiйнi хвилi, де важливий внесок високих гармонiк у хвильовий процес у цiлому. Обґрунтування методологічних нюансів методу багатомасштабних розвинень та активне використання пакетів символьних обчислень при розв'язанні таких задач повинне сприяти появі радикально нових результатів, як то виводу вищих наближень еволюційних рівнянь для обвідної хвильового пакету, дослідженню стійкості пакетів у дисперсійному середовищі.
Вважається, що на сучасному етапі вивчення морських хвиль придатні до практичного застосування кількісні співвідношення, які визначають зв'язок між умовами хвилеутворення та хвилями, можуть бути отримані тільки на основі аналізу та узагальнення натурних та лабораторних вимірювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ПОШИРЕННЯ ГІДРОДИНАМІЧНИХ ХВИЛЬ У СИСТЕМАХ З НЕОДНОРІДНОЮ СТРУКТУРОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок