Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН ЕКУМЕНІЗМУ В СУЧАСНОМУ ХРИСТИЯНСТВІ: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ

ФЕНОМЕН ЕКУМЕНІЗМУ В СУЧАСНОМУ ХРИСТИЯНСТВІ: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ФЕНОМЕН ЕКУМЕНІЗМУ В СУЧАСНОМУ ХРИСТИЯНСТВІ: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,95 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Кисельов Олег Сергійович
УДК 261.8
ФЕНОМЕН ЕКУМЕНІЗМУ В СУЧАСНОМУ ХРИСТИЯНСТВІ: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність – 09.00.11 релігієзнавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – кандидата філософських наук, доцент,
Середа Галина Володимирівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра релігієзнавства
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
Бондаренко Віктор Дмитрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова МОН України,
завідувач кафедри культурології;
кандидат філософських наук
Токмак Володимир Валерійович
Національний інститут стратегічних
досліджень, головний консультант
відділу гуманітарної політики
Провідна установа – Національний університет “Києво-Могилянська академія”, кафедра філософії та релігієзнавства, м. Київ.
Захист відбудеться “28” лютого 2007 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.43 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Україна, м. Київ, вул.. Володимирська, 60, ауд. 330
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул.. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “25” січня 2007 року.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради Г.Ю. Смирнова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На початку ХХІ ст. більше 80% населення світу ідентифікує себе із однією з релігій. Сучасні політологи, соціологи, історики, аналізуючи соціокультурні та геополітичні процеси, розвиток та взаємодію цивілізацій, обов’язково беруть до уваги релігійний чинник.
Характерними рисами християнства у ХХ ст. були консолідація навколо соціальних проблем та проведення міжхристиянських богословських і місіонерських конференцій. Ці складові християнської історії минулого століття пов’язані з екуменізмом. Екуменізм, у свою чергу, вплинув на започаткування діалогу християнства з іншими релігіями, в першу чергу, іудаїзмом та ісламом. Таким чином, різнобічне вивчення екуменізму дає змогу не тільки краще зрозуміти сучасне християнство та спробувати спрогнозувати подальші шляхи його розвитку, але й на його основі збагнути міжрелігійний діалог, від якого багато в чому залежить майбутнє світової спільноти.
Екуменізм попри свою вікову історію все ще залишається актуальним для сьогодення. У Рекомендації ПАРЄ “Релігія і демократія” (1999) зазначається про необхідність сприяти розвитку екуменізму та діалогу між релігіями задля подолання упередженості та пересудів, котрі існують між віруючими, що зазвичай стають причиною релігійних конфліктів.
Для релігієзнавства дослідження екуменізму є актуальним не лише тому, що екуменізм є релігійним рухом, але й тому, що богословські діалоги, котрі ведуться у межах екуменічного руху, можуть змінити деякі досить сталі положення, котрі існують у християнському богослов’ї. Таким чином, різнобічне дослідження та аналіз як екуменічних діалогів, так і екуменізму в цілому є нагальною потребою релігієзнавчих розвідок.
Екуменізм є однією з характерних рис християнства ХХ ст., оскільки вплинув на розвиток християнської теології, християнських інституцій, а головне – на формування якісно нового типу міжконфесійних, міжцерковних відносин – екуменічних відносин.
Актуальність даної теми для України зумовлена швидким розвитком релігійної мережі за роки незалежності, яка супроводжується становленням міжконфесійних та міжцерковних відносин. Генезис екуменічного руху та відносин між християнськими церквами та деномінаціями у світі є моделлю розвитку міжконфесійних відносин в Україні: від поступового спадання гострих міжцерковних конфліктів та конкурентного співіснування до формування толерантних відносин, співпраці та діалогу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФЕНОМЕН ЕКУМЕНІЗМУ В СУЧАСНОМУ ХРИСТИЯНСТВІ: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок