Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ ЕРИТРОПОЕТИНОМ ТА СТАН ДЕПО ЗАЛІЗА І МІДІ У НЕДОНОШЕНИХ НОВОНАРОДЖЕНИХ З РАННЬОЮ АНЕМІЄЮ

ЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ ЕРИТРОПОЕТИНОМ ТА СТАН ДЕПО ЗАЛІЗА І МІДІ У НЕДОНОШЕНИХ НОВОНАРОДЖЕНИХ З РАННЬОЮ АНЕМІЄЮ

Назва:
ЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ ЕРИТРОПОЕТИНОМ ТА СТАН ДЕПО ЗАЛІЗА І МІДІ У НЕДОНОШЕНИХ НОВОНАРОДЖЕНИХ З РАННЬОЮ АНЕМІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛОЗА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
УДК616.053.32+6616.155.194.32
ЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ ЕРИТРОПОЕТИНОМ ТА СТАН ДЕПО ЗАЛІЗА І МІДІ У НЕДОНОШЕНИХ НОВОНАРОДЖЕНИХ З РАННЬОЮ АНЕМІЄЮ
14.01.10 – педіатрія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті, медичному факультеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Маркевич Віталій Едуардович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри педіатрії №2.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Кожем'яка Анатолій Іванович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри дитячих хвороб ;
доктор медичних наук, професор Ліхачова Аза Сергіївна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри неонатології.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра педіатрії №2, м. Київ.
Захист відбудеться “20” червня 2001 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, пр.Леніна,4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр.Леніна,4).
Автореферат розісланий “8” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доцент Овчаренко Л.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з основних проблем сучасної неонатології є недоношування вагітності та виходжування недоношених немовлят. В Україні щорічно народжується близько 20 000 дітей з гестаційним віком менше 37 тижнів, серед них з масою тіла до 1500 г – близько 2 500. Протягом останніх 5 років виживаність глибоконедоношених дітей в нашій країні коливається від 22 до 25% (Суліма О.Г та співавт.,1999). Одним із станів, який найчастіше спостерігається серед недоношених дітей, є рання анемія недоношених (РАН) (Калиничева В.И., 1983; Cултанова Г.Ф., 1989; Ткаченко С.К. та співавт., 2000; Пясецька Н.М., 2000). Актуальність проблеми РАН зумовлена не тільки безпосередньою загрозою для життя новонародженого, але і рядом серйозних наслідків, що виявляються на фоні цієї патології: відставання в фізичному, моторному і психічному розвитку, схильність до застудних і гнійних захворювань, формування хронічних осередків інфекції (Ю Виктор В.Х. та співавт., 1991).
Хоча про РАН накопичено багато інформації, її патогенетичні механізми остаточно ще не встановлені. Вдосконалення методів діагностики вимагає виробити нормативні показники червоної крові у недоношених новонароджених, враховуючи соціально-економічні умови життя населення (Alistair G.,1996 ). На даний час недостатньо обґрунтовані рекомендації щодо профілактики та лікування РАН. Потребують подальшого розроблення питання початку замісної терапії препаратами еритропоетину, дози препарату, шляхи і кратність введення, тривалість курсу лікування з урахуванням ступеня недоношеності (Shannon K. M., 1995; Морщакова Е. Ф. та співавт., 1997; Пясецька Н.М., 1999). Суперечливість даних щодо частоти РАН, факторів та патогенетичних ланок, значні труднощі, пов'язані з її лікуванням, зумовлюють актуальність вивчення даної проблеми.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом науково-дослідницької програми медичного факультету Сумського державного університету 0100 U 003228 “Етіопатогенетичні механізми анемій у вагітних та новонароджених дітей і шляхи їх корекції”. Роль автора у виконанні даної програми полягає у вивченні показників еритропоезу у недоношених дітей з ранньою анемією та у розробці методів її лікування.
Мета дослідження - поглибити знання патогенезу ранньої анемії недоношених та розробити рекомендації щодо її діагностики та лікування.
Встановлена мета реалізована шляхом вирішення таких задач:
1. Визначити роль еритропоетину в патогенезі ранньої анемії недоношених новонароджених.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ ЕРИТРОПОЕТИНОМ ТА СТАН ДЕПО ЗАЛІЗА І МІДІ У НЕДОНОШЕНИХ НОВОНАРОДЖЕНИХ З РАННЬОЮ АНЕМІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок