Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВРОЖАЙ І ЯКІСТЬ ЛЬОНОСИРОВИНИ ЗАЛЕЖНО ВІД РОЗДІЛЬНОГО ТА КОМПЛЕКСНОГО ЗАСТОСУВАННЯ БІОЛОГО-ХІМІЧНИХ ЗАСОБІВ УДОБРЕННЯ В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ВРОЖАЙ І ЯКІСТЬ ЛЬОНОСИРОВИНИ ЗАЛЕЖНО ВІД РОЗДІЛЬНОГО ТА КОМПЛЕКСНОГО ЗАСТОСУВАННЯ БІОЛОГО-ХІМІЧНИХ ЗАСОБІВ УДОБРЕННЯ В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ВРОЖАЙ І ЯКІСТЬ ЛЬОНОСИРОВИНИ ЗАЛЕЖНО ВІД РОЗДІЛЬНОГО ТА КОМПЛЕКСНОГО ЗАСТОСУВАННЯ БІОЛОГО-ХІМІЧНИХ ЗАСОБІВ УДОБРЕННЯ В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКOЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ШУВАР Антін Михайлович
УДК: 633.52:631.82/86
ВРОЖАЙ І ЯКІСТЬ ЛЬОНОСИРОВИНИ ЗАЛЕЖНО ВІД
РОЗДІЛЬНОГО ТА КОМПЛЕКСНОГО ЗАСТОСУВАННЯ
БІОЛОГО-ХІМІЧНИХ ЗАСОБІВ УДОБРЕННЯ В
ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність: 06.01.09 – рослинництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в лабораторії агротехніки Інституту землеробства і біології тварин УААН впродовж 1996-1999 рр.
Науковий керівник: Андрушків Михайло Іванович,
доктор сільськогосподарських наук, професор,
провідний науковий співробітник Інституту
землеробства і біології тварин УААН
Офіційні опоненти: Карпець Іван Панкратович,
доктор сільськогосподарських наук, професор,
завідувач відділу льону Інституту
землеробства УААН
Рибак Микола Федорович,
кандидат сільськогосподарських наук,
доцент кафедри рослинництва
Державної агроекологічної академії України
Міністерства АП України
Провідна установа: Львівський державний аграрний університет, м. Дубляни
Захист дисертації відбудеться “ 18 ” жовтня 2000 року о годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, засвідчені печаткою, просимо надсилати за адресою: 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської обл., вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “ 16 ” вересня 2000 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л.О. Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність обраної теми. Льон-довгунець був і надалі залишається основною технічною культурою в передкарпатській зоні, а поліській і лісостеповій знаходиться на рівні з цукровими буряками.
До недавна льоносіючі господарства західного регіону України займали майже 50 % всієї посівної площі льону в Україні. Наприклад, на Львівщині посівні площі займали 25...30 тис.га. За умов задіяння у господарствах під льоном до 10 % орних земель, ця культура забезпечувала 60...80 % грошових надходжень від усієї галузі рослинництва. За останні роки посівні площі даної культури в областях західного регіону скоротилися в 5...7 разів. Причиною такого стану є: відсутність державного замовлення на льоносировину, неприпустима цінова політика на волокно та насіння, недостатня кількість внесення добрив та засобів захисту від бур'янів, хворіб, шкідників через їх дороговизну. Перераховані причини також негативно вплинули на врожайність та якість льоносировини.
Подолання цих негативних явищ, враховуючи перехід до ринкових відносин та широкий спектр форм господарювання, можливе за умов застосування доступних і недорогих засобів поповнення грунту поживними речовинами за рахунок заробки в грунт подрібненої соломи (озимих або ярих зернових попередників льону) та зеленої маси (сидерату) однієї з капустяних культур, а також внесення під льон біогумусу та нових рідких біодобрив, багатих на мікроелементи (хунгавіт-універсал, вермистим).
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною тематичного плану лабораторії агротехніки Інституту землеробства і біології тварин УААН і виконана відповідно до завдання: “Розробити і освоїти ефективні ресурсозберігаючі технології вирощування льону-довгунця на основі створення високопродуктивних сортів з покращеними технологічними показниками волокна, ведення насінництва”, що входить до державної науково-технічної програми “Луб`яні культури”. Номер державної реєстрації завдання 0198 U005881.
Мета і завдання досліджень. Мета роботи — встановити особливості формування високопродуктивного ценозу льону-довгунця та розробити шляхи управління продукційним процесом за допомогою створення оптимальних умов росту й розвитку рослин при нетрадиційному (альтернативному) удобренні, яке полягає у зменшенні внесення хімічних засобів до 50 % порівняно з базовим варіантом (N30-45P60-90K90-135) при врожаї волокна не менше тонни з гектара.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВРОЖАЙ І ЯКІСТЬ ЛЬОНОСИРОВИНИ ЗАЛЕЖНО ВІД РОЗДІЛЬНОГО ТА КОМПЛЕКСНОГО ЗАСТОСУВАННЯ БІОЛОГО-ХІМІЧНИХ ЗАСОБІВ УДОБРЕННЯ В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок