Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ ПОШИРЕННЯ І РОЗВИТКУ НОВІТНІХ ХРИСТИЯНСЬКИХ ТЕЧІЙ В УКРАЇНІ

ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ ПОШИРЕННЯ І РОЗВИТКУ НОВІТНІХ ХРИСТИЯНСЬКИХ ТЕЧІЙ В УКРАЇНІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ ПОШИРЕННЯ І РОЗВИТКУ НОВІТНІХ ХРИСТИЯНСЬКИХ ТЕЧІЙ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,15 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “оСТРОЗЬКА АКАДЕМІЯ”
ШМІГЕЛЬСЬКИЙ Михайло Васильович
УДК 282 (47)
ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ ПОШИРЕННЯ І РОЗВИТКУ НОВІТНІХ ХРИСТИЯНСЬКИХ ТЕЧІЙ В УКРАЇНІ
09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Острог – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Боруцький Степан Тарасович,
доцент кафедри теорії та історії культури Львівського Національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Жилюк Сергій Іванович,
завідувач кафедри релігієзнавства Національного університету “Острозька академія”
кандидат історичних наук, доцент
Киричук Олександра Степанівна,
доцент кафедри європейської інтеграції та права Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного
управління при Президентові України
Захист відбудеться 30.01. 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 48.125.01 у Національному університеті „Острозька академія” Міністерства освіти і науки України (35800, м. Острог, вул. Семінарська, 2, ауд. 16).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного університету “Острозька академія” Міністерства освіти і науки України (35800, м. Острог, вул. Семінарська, 2).
Автореферат розісланий 20.12. 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Павлюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Послаблення дії державних регуляторів на різні сторони суспільного життя та входження України у світовий релігійний простір у 90-х рр. ХХ ст. відкрили шлях до поширення в нашій державі нових та нетрадиційних для країни релігійних течій і напрямків, які значно урізноманітнили українську конфесійну карту. До них відносяться і неорелігійні течії, які кваліфікуються як “неохристиянські” і за кількістю своїх послідовників становлять в Україні найчисельніший неорелігійний напрям. Вони є симптомом суспільних змін, соціально-культурних трансформацій епохи, формою модернізації традиційного християнства у постмодерну добу. Відтак, актуальним є дослідження стану суспільства та історичних передумов, що викликали появу подібних явищ в українському релігійному полі.
Необхідність дослідження розвитку неохристиянських течій та напрямків посилюється й тим, що намагання цих церков знайти своє місце у супільному житті України породило безліч проблем, пов’язаних із суперечливим, а подекуди й різко негативним ставленням до них значної частини громадськості, засобів масової інформації, традиційних конфесій та державних структур. Нормалізація релігійного життя, впорядкування державно-церковних та міжконфесійних відносин, подолання гострих і болючих міжцерковних конфліктів можливе лише за умови зняття певних пануючих у суспільстві стереотипів шляхом об’єктивного дослідження особливостей і тенденцій розвитку неорелігійних рухів взагалі, і неохристиянських зокрема.
В умовах, коли об’єктивно зростає роль релігії і церкви, їх вплив на соціальне середовище та формування світогляду населення, відчутною є потреба у грунтовних наукових дослідженнях з історії вітчизняної релігійності і, особливо, сучасних форм релігійної модернізації. Сьогодні практично відсутні наукові праці, у яких комплексно піднімалося б питання розвитку неохристиянських течій в Україні. Поодинокі узагальнюючі дослідження, які присвячені феномену новітньої релігійності, носять релігієзнавчий характер, в силу чого не приділяють необхідної уваги історичному аспекту. Поряд із недостатньою науковою розробкою зазначеної проблеми, варто вказати також на необхідність подолання оціночних суджень та термінології, які нерідко зустрічаються у науковій літературі в стосунку до новітніх релігійних течій. Відтак, спроба об’єктивно розглянути процеси і особливості зародження і поширення неохристиянських течій в Україні є актуальною і своєчасною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ ПОШИРЕННЯ І РОЗВИТКУ НОВІТНІХ ХРИСТИЯНСЬКИХ ТЕЧІЙ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок