Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ З АНОМАЛІЯМИ ЗОРУ

КОРЕКЦІЯ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ З АНОМАЛІЯМИ ЗОРУ

Назва:
КОРЕКЦІЯ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ З АНОМАЛІЯМИ ЗОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Тиха Еліна Вікторівна
УДК 159. 9: 575 . 1
КОРЕКЦІЯ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ З АНОМАЛІЯМИ ЗОРУ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор психологічних наук, професор
Деркач Лідія Миколаївна,
Дніпропетровський філіал Української Академії державного управління при Президентові України, професор
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор
Фомічова Людмила Іванівна,
Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, завідувач кафедри сурдопедагогіки
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Ілляшенко Тамара Дмитрівна,
Український науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи, провідний науковий співробітник
Провідна установа –Слов’янський державний педагогічний інститут Міністерства освіти і науки України, кафедра психології
Захист відбудеться 24 грудня 2001 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий ’’22’’ листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТEРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. За нашого часу все більший практичний та теоретичний інтерес викликають проблеми реабілітації дітей, що за певних обставин потрапляють до категорії психічно вразливих, тобто таких, для яких ситуацію існування можна порівняти з екстремальною. До соціальної дезадаптації індивіда, прояву діяльності декомпенсаторних механізмів психіки частіше за все призводить випадіння будь-якої функції (фізіологічної, соціальної). Ламка існуючих соціальних та психологічних стереотипів стає умовою негативного впливу на розвиток психіки такої дитини. Це потребує переоцінки основних альтернатив психолого-педагогічних впливів на становлення її особистості.
Останнім часом відзначається гостра нестача способів діагностики та корекції психічного розвитку дітей, які мають глибокі порушення зору. Справа полягає в тому, що переважна більшість існуючих у прикладній психології методик базується на використанні зорового каналу сприйняття як головного каналу отримання й переробки інформації. Необхідність розробки нових тренінгових технологій та адаптації існуючих стосовно умов роботи з дітьми, які мають аномалії зору, зумовлена ще й тим, що переважно ці діти більш за все підлягають ризику виникнення у них порушень психічного розвитку (Г.О.Бускіна, В.А.Тімоєв, М.І.Земцова, В.С.Матвєєв та ін.).
У цьому аспекті особливої уваги потребують діти з обмеженими візуальними можливостями, що навчаються в спеціалізованих школах-інтернатах, де послаблена роль впливу сім'ї на процес становлення особистості дитини взагалі. Саме в умовах інтернату існує небезпека виникнення відхилень від нормального розвитку психічних функцій дитини, оскільки хиби батьківської уваги та визначена умовами інтернату емоційна депривація виступають чинниками, що негативно відбиваються на процесах становлення уваги, пам'яті, мислення та ін. (Дж.Боулбi, М.І.Лісіна, Й.Лангмейєр, Р.Ю.Мещерякова, В.С.Мухіна, З.О.Матвейчик, А.М.Прихожан, Я.Піклер, Е.О.Смирнова, Н.Н.Толстих та ін.). Особливо вразливими є вихованці молодших класів шкіл-інтернатів, тому що саме на молодший шкільний вік припадає період первинної адаптації дитини до умов життя в інтернаті. На початкових стадіях звикання до школи дитина більш за все потребує пильної уваги з боку дорослих до процесу розвитку її психічних функцій.
Назріває також необхідність радикальних змін у тифлодидактиці, що викликано новими вимогами до рівня фахової підготовки учнів з глибокими порушеннями зору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ З АНОМАЛІЯМИ ЗОРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок