Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ФЕРМЕНТОВАНИХ НАПОЇВ

РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ФЕРМЕНТОВАНИХ НАПОЇВ

Назва:
РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ФЕРМЕНТОВАНИХ НАПОЇВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,66 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ПРИБИЛЬСЬКИЙ ВІТАЛІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 663.8 : 579.262
РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ФЕРМЕНТОВАНИХ НАПОЇВ
05.18.07 – технологія продуктів бродіння
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Домарецький Віталій Афанасійович,
Національний університет харчових технологій, завідуючий кафедрою біотехнології продуктів бродіння, екстрактів і напоїв
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Олійнічук Сергій Тимофійович,
Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів, директор
доктор технічних наук, професор
Левандовський Леонід Вікторович,
Національний університет харчових технологій, завідуючий кафедрою біохімії та екології харчових виробництв
доктор технічних наук, професор
Литовченко Олександр Михайлович,
Інститут садівництва Української Академії аграрних наук, завідуючий лабораторією переробки плодів і ягід
Провідна установа: Інститут харчової хімії і технології НАН, м. Київ
Захист відбудеться “_09__” _червня___ 2004 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розіслано “_29__” квітня 2004 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради Кобилінська О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Науково-технічний розвиток харчової промисловості зумовлений рівнем технологій усіх її галузей, зокрема пиво-безалкогольної. За масовістю виробництва та об’ємами споживання напої посідають провідне місце в раціоні харчування. Згідно з численними дослідженнями в галузі фізіології харчування, найбільш раціональною їх формою є безалкогольні напої, від біохімічного та мікробіологічного складу яких значною мірою залежить стан здоров’я населення. Тому проблема створення й виробництва безалкогольних напоїв загальнооздоровчого призначення має винятковий вплив на розвиток харчової і переробної промисловості.
З точки зору біохімічного і мікробіологічного складу найбільш повноцінними можна вважати ферментовані напої – продукти культивування моно- або асоційованих культур мікроорганізмів. Це зумовлено здатністю мікроорганізмів продукувати необхідні для нормального функціонування організму людини біологічно активні речовини. Основна відмінність і перевага таких напоїв над звичайними продуктами купажування полягає в тому, що біоактивні речовини не вносяться штучно, а утворюються природнім шляхом у процесі бродіння. Крім цього, широкий спектр їхнього якісного складу дозволяє поповнити організм людини дефіцитними складниками харчування.
На жаль, до цього часу належної уваги розвитку цієї галузі не приділялось, і, як наслідок, – технологічний і технічний рівні їх виробництва досить низькі. Недостатнім є й асортимент таких напоїв, представлений винятково хлібним квасом на основі житнього солоду. Разом з тим, шляхом розроблення і впровадження новітніх технологій, цілеспрямованого підбору та виділення чистих культур мікроорганізмів, підбору нетрадиційної рослинної сировини можна значно інтенсифікувати розвиток безалкогольної галузі, одержати повноцінні, збалансовані за біохімічним і мікробіологічним складом відповідно до потреб організму людини напої.
Питання підбору, виділення й дослідження штамів мікроорганізмів для виробництва ферментованих напоїв посідає ключове місце в створенні нових біотехнологій. Так, на тлі вкрай недостатнього асортименту таких напоїв, на більшості підприємств використовують як закваску або пресовані хлібопекарські дріжджі, які не адаптовані до технології квасу, або комбіновану закваску з дріжджів Saccharomyces cerevisiae рас М, С-2 і молочнокислих бактерій роду Betabacterium 11 і 13.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЕФЕКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ФЕРМЕНТОВАНИХ НАПОЇВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок