Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив заморожування і сублімаційного висушування на збереження молозива корів

Вплив заморожування і сублімаційного висушування на збереження молозива корів

Назва:
Вплив заморожування і сублімаційного висушування на збереження молозива корів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ КРІОБІОЛОГІЇ І КРІОМЕДИЦИНИ
Гальченко Катерина Сергіївна
УДК: 57.043.086.132:591.146
Вплив заморожування і сублімаційного висушування на збереження молозива корів
03.00.19- кріобіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
 
Харків-2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор Сандомирський Борис Петрович, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини, завідувач відділу експериментальної кріомедицини, м. Харків.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Розанов Леонід Федорович, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, провідний науковий співробітник відділу низькотемпературного кріоконсервування, м. Харків.
доктор біологічних наук, професор Перський Євген Єфроїмович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри фізіології людини та тварин, м. Харків.
Провідна установа Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького, відділ експериментальних клітинних систем, м. Київ.
Захист відбудеться 20.05.2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.242.01 в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України (61015, м. Харків, вул. Переяславська, 23)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України (61015, м. Харків, вул. Переяславська, 23)
Автореферат розісланий 19.04. 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Гольцев А.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Погіршення екологічної ситуації, високий рівень забруднення продуктів радіонуклідами, пестицидами, важкими металами та іншими токсичними речовинами викликають необхідність детоксикації і оздоровлення населення. Однією з причин погіршення здоров’я людей є також незбалансоване харчування. При цьому спостерігаються порушення імунного статусу, розвиваються захворювання органів травлення і т.д. Крім того, на Україні важливим фактором, що впливає на здоров’я населення, є наслідки аварії на ЧАЕС. За останні роки значно виросла інвалідність і смертність серед учасників ліквідації аварії. Люди, що проживають на забрудненій радіонуклідами території, мають цілий ряд порушень в організмі таких, як імунологічні, цитогенетичні та ін. (О.Ф. Возіанов, 1996). Поліпшити здоров’я населення можливо за рахунок широкого використання так званих харчових добавок, що містять біологічно активні речовини, які здатні мінімізувати негативний вплив несприятливих факторів оточуючого середовища та стимулювати адаптаційні процеси в організмі людини.
Однією з таких високоефективних харчових добавок може бути молозиво корів. До складу молозива входять імунні фактори, ростові гормони, вітаміни, мінерали, амінокислоти, ферменти та ін. (Г.А. Саидов, 1980; F. Klobasa et al. 1998; R.J. Playford et al., 1999, 2000). Молозиво має антиоксидантні властивості, які пов’язані з тим, що в ньому містяться антиоксиданти та лактоферин (ЛФ) – хелатор заліза (С. Белизи и др., 1999, 2001; B. Lonnerdal et al., 1994, 1995; S.Shimmura et al., 1996, 1998). Зв’язуючи залізо, ЛФ перешкоджає розвитку ланцюгових реакцій перекисного окислення ліпідів (ПОЛ). Активація процесів перекисного окислення є специфічною відповіддю на радіаційне опромінювання організму, а також неспецифічною – при багатьох інших патологічних процесах, включаючи запальні захворювання, цукровий діабет (ЦД), фотопошкодження шкіри (В.И. Грищенко и др., 2002, Б.П. Сандомирский и др., 2002). Молозиво корів може бути ефективним при використанні як в плані загального оздоровлення населення, так і в плані оздоровлення людей, які зазнають вплив хронічного радіоактивного опромінювання. Це можуть бути як люди, що проживають на території, забрудненій радіонуклідами, так і співробітники АЕС та інших промислових об’єктів, пов’язаних з переробкою та зберіганням радіоактивних речовин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Вплив заморожування і сублімаційного висушування на збереження молозива корів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок