Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНО-АДАПТИВНА СИСТЕМА ПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ У АНГЛОМОВНОМУ РОЗМОВНОМУ ДИСКУРСІ

ФУНКЦІОНАЛЬНО-АДАПТИВНА СИСТЕМА ПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ У АНГЛОМОВНОМУ РОЗМОВНОМУ ДИСКУРСІ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНО-АДАПТИВНА СИСТЕМА ПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ У АНГЛОМОВНОМУ РОЗМОВНОМУ ДИСКУРСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
ВИСОЦЬКА Ганна Віталіївна
УДК 811.111.’42
ФУНКЦІОНАЛЬНО-АДАПТИВНА СИСТЕМА ПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ У АНГЛОМОВНОМУ РОЗМОВНОМУ ДИСКУРСІ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі перекладу та англійської мови Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Фролова Ірина Євгенівна,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
кафедра перекладу та англійської мови, доцент
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Швачко Світлана Олексіївна,
Сумський національний університет внутрішніх справ,
кафедра англійської мови, професор
кандидат філологічних наук
Рудик Ірина Миколаївна,
Житомирський державний університет ім. І. Франка,
кафедра англійської філології, доцент
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України, кафедра лексикології і стилістики англійської мови
Захист відбудеться “ 21 ” грудня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, м. Свободи 4, ауд. 7-75.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, м. Свободи 4.
Автореферат розісланий “ _18__ ” _листопада__2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.П. Мартинюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У реферованій дисертації представлено результати аналізу діалогічної єдності питання – відповідь (ДЄПВ) як функціонально-адаптивної системи у англомовному розмовному дискурсі.
Дослідження комунікативної взаємодії індивідів, орієнтованої на діалогічне взаєморозуміння у співвідношенні із параметрами мови, середовища, культури є приоритетною метою сучасної лінгвістики (О.О. Селіванова). Інтерактивний характер діалогічної мовленнєвої взаємодії зумовлює зосередження уваги мовознавців на дослідженні проблем діалогу; розуміння комунікації як обміну інформацією сприяє тому, що значне місце у дослідженнях посідає ДЄПВ, що найбільш повно реалізує цей обмін. Такими авторами як Г.В. Бирдіна, Р. Конрад, В.П. Ніколаєв, І.П. Святогор, Н.Ю. Шведова, E. Keenan, D. Hull та ін. вивчено різні аспекти структурної та семантичної організації ДЄПВ; у працях Є.В. Вохришевої, С.Ф. Гедз, Г.С. Заїкіна, Г.В. Шевченко, А. Stenstrom та ін. описано деякі комунікативно-прагматичні та актомовленнєві характеристики; В.В. Красних, H. Sacks, E. Schegloff, J. Jefferson, A. Tsui та ін. приділили увагу ДЄПВ як одиниці структурної організації діалогу; У. Ленерт, Н. Sarles та ін. дослідили її окремі риси у соціально-інтеракційному вимірі. Розмаїття функціональної семантики питання сприяє широкому трактуванню ДЄПВ, вводить у коло наукових спостережень поряд із діалогом інформаційного обміну і інші типи, водночас у наявних працях залишаються недостатньо вивченими проблеми ДЄПВ інформаційного обміну; опис окремих аспектів не створює цілісного уявлення про її сутність. Усе це зумовлює необхідність комплексного, багатоаспектного аналізу ДЄПВ інформаційного обміну.
Системно-діяльнісний підхід, що базується на філософських засадах недетермінізму, характерних для наукового знання на межі XX – XXI ст. уможливлює такий аналіз. Розуміння вербальної комунікації як специфічного типу діяльності людини сприяє орієнтації лінгвістичних штудій на всебічний опис об'єктів у розмаїтті їх мовних, мовленнєвих, національно-культурних, соціальних та інших особливостей. Поняття системності, що є традиційним для лінгвістики, зазнає істотних змін: увага зосереджується на складних та відкритих системах. В зв'язку з цим виникає необхідність залучення до мовознавчого аналізу основних понять синергетики; виникає новий напрямок досліджень – лінгвосинергетика (І.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНО-АДАПТИВНА СИСТЕМА ПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ У АНГЛОМОВНОМУ РОЗМОВНОМУ ДИСКУРСІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок