Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО КЛІМАТУ У ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ КОРДОНУ

ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО КЛІМАТУ У ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ КОРДОНУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО КЛІМАТУ У ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ КОРДОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,21 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія Державної прикордонної служби України
імені Богдана Хмельницького
Денісов Вадим Михайлович
УДК 159.938.362:356.13(477)
ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО КЛІМАТУ
У ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ
ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ КОРДОНУ
Спеціальність 19.00.09“
Психологія діяльності в особливих умовах”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Хмельницький – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Державна прикордонна служба України.
Науковий керівник – кандидат психологічних наук
ЖУРАВЛЬОВ Вадим Валентинович,
Національна академія Державної прикордонної
служби України імені Богдана Хмельницького,
кафедра педагогіки та психології,
заступник начальника кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, доцент БАРКО Вадим Іванович, Академія управління МВС України, проректор;
кандидат психологічних наук ІРХІН Юрій Борисович, Навчально-науковий інститут підготовки кадрів громадської безпеки та психологічної служби, Київський національний університет внутрішніх справ, наукова лабораторія психологічного супроводження оперативно-службової діяльності ОВС, начальник лабораторії.
Захист відбудеться “ 15 ” лютого 2008 р. о 9.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .705.02 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: вул. Шевченка, 46, м. Хмельницький, 29003.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (вул. Шевченка, 46, м. Хмельницький, 29003).
Автореферат розіслано “ 11 ” січня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат педагогічних наук,
доцент В.М. Гладкова


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Курс України на вступ до Європейського Союзу потребує нового розгляду питання щодо охорони державного кордону. Сьогодні кордони України є важливим рубежем захисту від незаконної міграції, транснаціональної контрабанди та злочинності, вони стали значно напруженішими щодо оперативної обстановки. Успішне виконання оперативно-службових завдань з охорони державного кордону вимагає від персоналу Державної прикордонної служби України (ДПСУ) використання не тільки матеріальних, фізичних, але й психологічних резервів. Одним з таких резервів є позитивний (сприятливий) соціально-психологічний клімат (СПК) який сприяє підвищенню ефективності професійної діяльності у військових колективах підрозділів, насамперед охорони кордону.
Окремі аспекти щодо розгляду питань, повязаних із соціально-психологічним кліматом колективу, розглянуто в монографіях, наукових збірниках і навчально-методичних посібниках (Н.П.Анікеєвої, В.І.Антонюка, О.М.Бандурки, В.В. Бойка, К.Я.Вольциса, В.С. Волошиної, А.І.Дзюри, А.І.Донцова, О.І.Зотова, О.Л.Журавльова, В.Г.Казакова, В.П.Казміренка, О.Г.Ковальова, А.С.Макаренка, Г.А.Моченова, Р.С. Нємова, В.В.Новікова, М.М.Ночевніка, М.М.Обозова, Б.Д.Паригіна, В.М.Парфенова, В.О.Сатаєва, О.С.Чернишова, О.В. Шорохової та ін.).
У спеціальній літературі практичні аспекти формування СПК у службових колективах було висвітлено в публікаціях І.А.Андреєвої, О.В. Барабанщикова, О.І.Бродчинко, А.Д.Глоточкіна, І.В.Іваніхіної, А.І.Кітова, М.І.Марїна та ін.
Аналіз результатів вивчення СПК у колективах підрозділів охорони кордону показали, що в колективах із позитивним СПК легше нейтралізують впливи тяжких і небезпечних умов праці, яка повязана зі щоденним та цілодобовим несенням служби, особливостями дислокації підрозділів (значна відстань від населених пунктів). Несприятливий психологічний клімат негативно впливає на рівень захворюваності особового складу внаслідок розвитку у нього хронічних стресових реакцій, суттєво знижує рівень взаємодопомоги й надійність роботи особового складу в екстремальних ситуаціях.
У звязку з викладеним вище існує нагальна необхідність дослідження соціально-психологічного клімату, форм його прояву у військових колективах підрозділів охорони кордону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО КЛІМАТУ У ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ ПІДРОЗДІЛІВ ОХОРОНИ КОРДОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок