Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТІВ ДИПЛОМАТИЧНОГО ЛИСТУВАННЯ

ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТІВ ДИПЛОМАТИЧНОГО ЛИСТУВАННЯ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТІВ ДИПЛОМАТИЧНОГО ЛИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,39 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОВОЗНАВСТВА ім. О.О. ПОТЕБНІ
Пазинич Оксана Миколаївна
УДК 81'1:81'42
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТІВ ДИПЛОМАТИЧНОГО ЛИСТУВАННЯ
Спеціальність 10.02.15 – загальне мовознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі загального мовознавства Інституту мовознавства
ім. О.О. Потебні НАН України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук,
доцент Центру наукових досліджень та
викладання іноземних мов НАНУ
Линник Тетяна Григорівна.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук,
провідний науковий співробітник
Інституту мовознавства НАН України
Ажнюк Богдан Миколайович;
кандидат філологічних наук,
старший науковий співробітник
Інституту української мови
Труб Володимир Михайлович.
Провідна установа – Донецький національний університет, кафедра загального мовознавства та історії мови, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться "22" січня 2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.172.01 для захисту докторських (кандидатських) дисертацій при Інституті мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України (м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 4.
Автореферат розіслано "18" грудня 2001 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук, професор Н.Г. Озерова
Загальна характеристика дисертації
Вивчення мови, яке ставить за мету виявлення абстрактних систем структурних компонентів, з погляду мови як реальної системи (О.С. Мельничук) не є кінцевим етапом дослідження, а має доповнюватися висвітленням ролі різних структурних компонентів відповідно до завдань у різних ситуаціях мовлення. Цілісне уявлення про дипломатичне листування як особливий вид комунікативної діяльності неможливе без звернення до двох його основних аспектів — мовно-структурних характеристик та функціональних особливостей.
Окремі аспекти текстів дипломатичного листування розглядалися у працях Е. Сатоу, Х. Вільднера, Дж. Вуда та Ж. Серре, присвячених дипломатії та дипломатичному церемоніалу. Міркування лінгвістів щодо мови та стилю дипломатичних документів з'явилися у працях, що розробляли загальні питання функціональних стилів (В.Т. Адмоні, Т.І. Сільман, В.Д. Левіна та ін.). На сучасному етапі дипломатичні документи досліджувалися у дисертаціях Н.М. Поліщук та О.М. Мацько. Слід зазначити, що тексти дипломатичного листування, як правило, розглядалися без урахування того, що вирізняє їх із загальної сукупності дипломатичних документів, а всі характеристики цих документів поширювалися й на тексти дипломатичного листування. Ступінь вивчення мовно-структурних особливостей текстів дипломатичного листування є недостатнім, а такі жанри, як пам'ятна записка, телеграма та приватний лист напівофіційного характеру ще не були предметом наукового дослідження. Тому головною метою даної праці є мовно-структурний аналіз усієї групи текстів дипломатичного листування, встановлення загальних і специфічних рис кожного жанру, а також визначення їх комунікативних особливостей, оскільки, на наш погляд, у текстах дипломатичного листування чітко відбивається динаміка міжсоціумної взаємодії.
Актуальність дослідження визначається трьома аспектами:
1. Дипломатичні документи завжди згадуються як приклад офіційно-ділового мовлення, однак розгляд їх особливостей лишається явно недостатнім. Безперечно цінні з погляду практичного застосування посібники з мови дипломатії обмежуються лише окремими констатаціями щодо особливостей дипломатичного листування і самого стилю, зосереджуючись на завданні якнайповнішого представлення самих дипломатичних документів як зразків, якими дипломати послуговуються у своїй діяльності. Тоді як для лінгвіста безперечно важливим є теоретичне осмислення особливостей цих документів.
2. У рамках сучасних підходів до вивчення тексту дипломатичне листування має розглядатися насамперед з позиції текстотворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТІВ ДИПЛОМАТИЧНОГО ЛИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок