Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ОЦІНКИ ВПЛИВУ СЕЗОННИХ ФАКТОРІВ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЧО–ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ

МОДЕЛЮВАННЯ ОЦІНКИ ВПЛИВУ СЕЗОННИХ ФАКТОРІВ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЧО–ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ОЦІНКИ ВПЛИВУ СЕЗОННИХ ФАКТОРІВ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЧО–ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,20 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шабельник Тетяна Володимирівна
УДК 658.012.4(043.3)
МОДЕЛЮВАННЯ ОЦІНКИ ВПЛИВУ СЕЗОННИХ ФАКТОРІВ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЧО–ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ
Спеціальність 08.03.02 – економіко–математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Томяковський Анатолій Сергійович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Клебанова Тамара Семенівна, Харківський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної кібернетики (м. Харків);
кандидат економічних наук Берсуцький Антон Якович, проректор з економічної та фінансової діяльності Донецького університету економіки та права (м. Донецьк).
Провідна установа:
Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана Міністерства освіти і науки України, кафедра економіко-математичних методів (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 25 жовтня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198 а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 22 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Виробничо-економічні системи (ВЕС) є основою розвитку економіки. До ВЕС відносяться підприємства зайняті виробництвом продукції, виконанням робіт та послуг в будь-якій галузі народного господарства. В умовах розвитку ринкових відносин ВЕС постійно потерпають структурних, функціональних, організаційних змін, спрямованих на підвищення ефективності їх функціонування. При цьому функціонування ВЕС залежить від впливу різних факторів, серед яких важливу роль відіграють фактори сезонності.
Чисельні дослідження свідчать про значний вплив факторів сезонності, як на величину внутрішнього валового продукту по окремих галузях, так і на загальну величину ВВП країни. Так, у динаміці будівельного виробництва за рахунок впливу факторів сезонності спостерігався сезонний спад обсягів виробництва у першому кварталі до 30%, але сезонне зростання на 18% у другому та на 17% у третьому кварталі. У промисловому виробництві сезонний спад виробництва в першому і другому кварталі складав 5% і 2% відповідно. Сезонний спад величини реального ВВП склав 0,1% у першому кварталі і був компенсований сезонним зростанням у третьому.
Подальший розвиток ефективності ВЕС обумовлює об'єктивну необхідність удосконалення теоретичних і методичних засад підвищення ефективності на основі розробки моделей і створення методів з регулювання впливу факторів сезонності в управлінні ефективністю.
Урахування впливу факторів сезонності створює потенційні можливості підвищення ефективності функціонування ВЕС. Дослідження наслідків впливу факторів сезонності на функціонування виробничо–економічних систем проводилися вітчизняними і зарубіжними вченими і практиками. Серед них: А.Н. Байдаков, В.В. Вітлінський, В.М. Геєць, М.Г. Гузь, І.І. Єлісеєва, Т.С. Клебанова, С.Б. Куріленко, Ю.Г. Лисенко, Дж. Форрестер, А.І. Хорев, Є.А. Хруцький, Л.Н. Чайникова, М.М. Юзбашев, та ін. Однак, більшістю зазначених авторів проводилися дослідження наявності сезонної складової як супутньої і такої, що потребує виключення з метою одержання статистичних характеристик. Тоді як систематизовані розробки щодо визначення впливу факторів сезонності на ефективність ВЕС, а також розробки щодо створення і застосування моделей оцінки впливу цих факторів в управлінні, тобто, моделі, що забезпечують максимізацію позитивного і мінімізацію негативного впливу факторів сезонності на ефективність функціонування ВЕС, у даний час фактично відсутні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ОЦІНКИ ВПЛИВУ СЕЗОННИХ ФАКТОРІВ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЧО–ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок