Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ РІВНОВАГИ ПЛАТІЖНОГО БАЛАНСУ

СТАТИСТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ РІВНОВАГИ ПЛАТІЖНОГО БАЛАНСУ

Назва:
СТАТИСТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ РІВНОВАГИ ПЛАТІЖНОГО БАЛАНСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,49 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ
ДЕРЖКОМСТАТУ УКРАЇНИ
 
ЄРІН ДМИТРО ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 311: 339.72.053
СТАТИСТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ РІВНОВАГИ
ПЛАТІЖНОГО БАЛАНСУ
Спеціальність 08.03.01 - Статистика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Науково-технічному комплексі статистичних досліджень Держкомстату України, відділ методології макроекономічної і фінансової статистики
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Захожай Валерій Борисович,
Інститут міжнародної економіки і фінансів МАУП, директор інституту, завідувач кафедри фінансів і статистики
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Головач Анатолій Варфоломійович,
Київський національний економічний університет, професор кафедри статистики
кандидат економічних наук, доцент
Галицька Елеонора Вікторівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри обліку та аудиту
Провідна установа Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра
статистики, м. Одеса
Захист відбудеться 22 березня 2005 року о 1600 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.870.01 у Державній академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. 23
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою:
04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. 36
Автореферат розісланий 18 лютого 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О. Свистун-Золотаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах глобалізації світової економіки зростають міжнародні обороти товарів і послуг, прискорюється рух капіталів і фінансових ресурсів. Водночас для кожного окремого суб’єкта світогосподарських зв’язків загострюється проблема пристосування національної економіки до зовнішніх змін і збереження її рівноважного стану.
Економічна рівновага – одне з ключових понять, що розкриває закономірності сучасного економічного розвитку. Вона багатовимірна і багатофакторна. Концептуальні засади теорії економічної рівноваги були сформульовані А. Курно, Л. Вальрасом, У. Джевонсоном, сучасна її інтерпретація пов’язана з іменами Дж. Хікса, П Самуельсона, М. Кондратьєва, О. Богданова.
Рівновага національної економіки характеризується зовнішніми і внутрішніми аспектами, які взаємодіють і відтворюються на світовому товарному, фінансовому, фондовому, валютному ринках. У витоків створення теоретико-методологічних принципів оцінювання, аналізу та регулювання зовнішньої рівноваги були Дж. Кейнс, А. Маршалл, Ф. Махлуп, Д. Робінсон, М. Фрідмен та інші. Сучасні проблеми зовнішнього фінансування стали об’єктом дослідження російських учених, серед яких відзначимо, насамперед, М. Андріанова, О. Звонову, Ю. Іванова, П.Пічугіна, Л. Федякіну.
Інформаційною базою для розробки стратегії і тактики зрівноваження міжнародних валютно-фінансових і кредитних відносин слугує платіжний баланс, у статтях якого узагальнюються усі зовнішньоекономічні операції, за якими права власності на товар, послуги чи капітал переходять від резидента однієї країни до резидента іншої. За формою складання платіжний баланс визначається як статистичний звіт (за певний період часу) про валютно-фінансові потоки в розрізі окремих статей, країн, груп країн.
Стан платіжного балансу, відбиваючи розвиток зовнішнього сектора економіки, водночас взаємопов’язаний з іншими макроекономічними процесами і є важливим джерелом визначення зовнішньоекономічної позиції країни та рівня її фінансової безпеки. Важливою умовою забезпечення міжнародної конкурентоспроможності країни є оцінювання стану платіжного балансу у взаємозв’язку з темпами економічного розвитку, бюджетним дефіцитом, борговим навантаженням економіки і платоспроможністю країни. Для України в контексті її європейського вибору оцінювання зовнішньої рівноваги має особливо важливе значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАТИСТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ РІВНОВАГИ ПЛАТІЖНОГО БАЛАНСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок