Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Еколого-геоморфологічний моніторинг басейнових систем верхнього дністра

Еколого-геоморфологічний моніторинг басейнових систем верхнього дністра

Назва:
Еколого-геоморфологічний моніторинг басейнових систем верхнього дністра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,64 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Пилипович Ольга Василівна
УДК 551.435.1:504.064.3(477.83)
Еколого-геоморфологічний моніторинг басейнових систем верхнього дністра
11.00.04 – геоморфологія і палеогеографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конструктивної географії і картографії Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор,
Ковальчук Іван Платонович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри геодезії та картографії
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор,
Бортник Сергій Юрійович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри землезнавства та геоморфології
кандидат географічних наук, доцент
Хомин Ярослав Богданович,
Львівський національний університет
Імені Івана Франка, декан географічного факультету
Захист відбудеться “28” грудня 2007 року о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.05 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17
Автореферат розісланий 26 листопада 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат географічних
наук, доцент Горішний П. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах урізноманітнення, зміни акцентів, форм і методів господарювання значно зростає залежність поширення і темпів розвитку геоморфологічних процесів від антропогенного чинника. Природні флювіальні геоморфологічні системи (ФГС) поступово трансформуються у природно-антропогенні. Механізми перетворення ФГС у природно-антропогенні системи ще недостатньо вивчені, так само як і вплив наслідків трансформації на хід природно-зумовлених геоморфологічних процесів. Тому визначити основні причини змін еколого-геоморфологічного стану басейнової системи і кількісно оцінити їх масштаби можливо лише при наявності даних моніторингу геоморфологічних, кліматичних, геоботанічних, педологічних, гідрохімічних та ландшафтних параметрів у басейнових системах.
Верхня частина сточища Дністра характеризується складним поєднанням природних умов і господарських чинників. Це пов’язано з її розташуванням у смузі низькогірного рельєфу Карпат, надмірно зволоженої Верхньодністерської низовини і давно освоєного Поділля. Інтенсивне антропогенне навантаження на довкілля і геоморфологічні умови призвели до порушення природної рівноваги в басейнових системах. Геоморфологічним ефектом активізації екзогенних геоморфологічних процесів в їхніх межах стала деградація ґрунтів та руйнування комунікацій ерозійними, селевими і зсувними процесами, підтоплення угідь та приватних будівель, погіршання якості вод. Саме тому є необхідність обґрунтування і реалізації еколого-геоморфологічного моніторингу (ЕГМ) басейнових систем, спрямованого на виявлення причин змін еколого-геоморфологічного стану ФГС, оцінювання масштабів трансформації її компонентів, прогнозування поведінки ФГС та обґрунтування комплексу процесорегулювальних і природоохоронних заходів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота відповідає науковій тематиці кафедри конструктивної географії і картографії Львівського національного університету імені Івана Франка. Дисертаційна робота виконана в рамках держбюджетних тем “Географічні проблеми Західного регіону України” (№ д.р. 0101U001424), “Депресивні регіони України” (№д.р.0104U002137).
Автор також брала безпосередню участь у виконанні міжнародного німецько-українського дослідницького проекту “Трансформаційні процеси в регіоні річки Дністер” (1997 – 2005), виконуваного під егідою ЮНЕСКО.
Мета і завдання дослідження. Мета роботи – обґрунтувати теоретичні засади ЕГМ басейнових систем та схеми його реалізації для верхньої частини сточища Дністра, визначити інтенсивність і тенденції розвитку сучасних геоморфологічних процесів у цьому регіоні, оцінити роль природних та антропогенних чинників в активізації геоморфогенезу та виявити його геоекологічні наслідки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Еколого-геоморфологічний моніторинг басейнових систем верхнього дністра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок