Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ГУМАННОСТІ У МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

ВИХОВАННЯ ГУМАННОСТІ У МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ВИХОВАННЯ ГУМАННОСТІ У МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КЛИМЕНЮК НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 37.032:177.72+364.62
ВИХОВАННЯ ГУМАННОСТІ У МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ
ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
13.00.07 – теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Херсон – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному гуманітарному університеті
імені Петра Могили Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Букач Микола Миколайович,
Миколаївський державний гуманітарний
університет імені Петра Могили,
завідувач кафедри соціальної роботи,
педагогіки та психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Богданова Інна Михайлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д. Ушинського,
завідувач кафедри соціальної педагогіки,
психології та педагогічних інновацій;
кандидат педагогічних наук, доцент
Яцула Тетяна Володимирівна,
Херсонський державний університет,
доцент кафедри педагогіки та психології.
Захист відбудеться 11 жовтня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.01 у Херсонському державному університеті за адресою: 73003, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27, ауд. 256 (зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного університету (73003, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27).
Автореферат розісланий 9 вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В.Бухтій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Українське суспільство на сучасному етапі державотворення має гостру потребу у визначенні та оптимізації шляхів свого розвитку. Одним із цих шляхів є гуманізація. Соціальна робота виявляє значний вплив на гуманізацію суспільних відносин, де турбота про загальне добро та благо кожної людини є повсякденною практичною діяльністю працівників соціальної сфери.
Проблема виховання гуманності в студентської молоді набула актуальності в сучасному українському суспільстві. На її розв’язання спрямовані державні документи: Державна національна програма “Освіта” (“Україна ХХІ століття”) (1994), Закон України “Про вищу освіту” (2002), Закон України “Про захист суспільної моралі” (2003), Закон України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні” (2000), у яких зазначено, що серед основних принципів соціальної політики держави є повага до загальнолюдських цінностей, прав людини і народів України, безпосередня участь молоді в соціальному та культурному житті, відповідальність держави за створення умов для самореалізації кожної особистості. У контексті цих положень особливо гостро постає проблема орієнтації університетської освіти не лише на забезпечення майбутніх соціальних працівників ґрунтовними знаннями, але й акцентування уваги на ціннісних та світоглядних аспектах професійної культури молодого фахівця.
Попередній досвід підготовки соціальних працівників указує на необхідність вивчення специфіки виховання й підвищення гуманності в студентів даного фаху, які в майбутньому працюватимуть з людьми, що більш за все потребують підтримки та допомоги. Соціальний захист має постійний зв’язок із духовністю, а гуманність є одним з найголовніших інструментів людей, професійна діяльність яких пов’язана з найбільш незахищеними верствами суспільства.
Звернення до цієї проблеми є актуальним і являє собою значний інтерес ще й тому, що на сучасному етапі суспільного розвитку багато уваги приділяється інтелектуально вагомим та професійно значимим якостям. Студентів навчають володінню сучасними технологіями, логічному мисленню, комунікабельності, наполегливості, не приділяючи належної уваги вихованню гуманних якостей, що несе в собі небезпеку у вигляді дегуманізації освіти під натиском індустріального технократизму.
Педагогічною наукою накопичено значний досвід вивчення питань виховання гуманності в підростаючого покоління. На теренах вітчизняної педагогічної думки над цим питанням працювали Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ГУМАННОСТІ У МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок