Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ ТА РОЗВИТКУ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ЗА УМОВИ РІЗНИХ ПРИЙОМІВ ЗАСТОСУВАННЯ КАЛІЙНИХ ДОБРИВ

ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ ТА РОЗВИТКУ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ЗА УМОВИ РІЗНИХ ПРИЙОМІВ ЗАСТОСУВАННЯ КАЛІЙНИХ ДОБРИВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ ТА РОЗВИТКУ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ЗА УМОВИ РІЗНИХ ПРИЙОМІВ ЗАСТОСУВАННЯ КАЛІЙНИХ ДОБРИВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ
УКРАЇНСТКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ЧЕРЕДНИЧОК АНДРІЙ ІВАНОВИЧ
УДК: 633.63:631.83
ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ ТА РОЗВИТКУ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ЗА УМОВИ РІЗНИХ ПРИЙОМІВ ЗАСТОСУВАННЯ КАЛІЙНИХ ДОБРИВ
06.01.09. – рослинництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті цукрових буряків УААН упродовж 1999-2002 років.
Науковий керівник доктор сільськогосподарських наук, професор
Заришняк Анатолій Семенович,
Інститут цукрових буряків УААН,
завідувач лабораторії агрохімії
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Шаповал Микола Прокопович,
Інститут цукрових буряків УААН,
головний науковий співробітник
кандидат сільськогосподарських наук
Остапчук Микола Онуфрійович,
Вінницький державний аграрний університет,
доцент кафедри рослинництва та технологій
Провідна установа: Подільський державний аграрно-технічний
Університет Міністерства АП України,
м. Кам’янець-Подільськ
Захист відбудеться "30" травня 2006р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.360.01 при Інституті цукрових буряків УААН за адресою: 03141, м. Київ, вул. Клінічна, 25 (корп 1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту цукрових буряків УААН (корп. 2)
Автореферат розісланий "28" квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л.І. Сторожик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Першочерговим завданням рослинництва є науково обґрунтоване забезпечення біологічних потреб рослин у елементах живлення, зокрема калію,
а також комплексу всіх інших елементів технології вирощування сільськогосподарських культур. Оскільки на території України відсутні поклади висококонцентрованих каліймістких порід, виключного значення набуває розробка та впровадження у виробництво калійних добрив, що виготовляються на основі вітчизняних покладів Прикарпаття. Ефективність застосування сирих калійних солей цього родовища на культурі цукрових буряків за даними попередніх досліджень (Пчолкін В.У., 1966; Рождєственський І.Г., 1971; Заришняк А.С., 2000) доводять, що добрива які виготовляються на їх основі за своєю ефективністю не поступаються, а часто переважають висококонцентровані традиційні калійні туки завдяки наявності в їх складі унікального комплексу елементів живлення.
Актуальність теми. Як відомо, якісні та кількісні показники врожайності будь-якої культури знаходяться у прямій залежності від фактору удобрення, зокрема мінерального в найбільшій мірі. Культура цукрових буряків не є винятком, а навпаки висуває найвищі вимоги до всіх складових елементів технології вирощування, в тому числі й внесення добрив.
Економічний стан України не дає можливості проводити значних закупок мінеральних добрив, зокрема калійних. Розрахунки показують, що річна потреба України в калійних добривах складає близько 2,3 млн тонн К2О. При цьому існуючі виробничі потужності нашої промисловості зможуть забезпечити не більше, ніж 14-15% цієї потреби, що висуває її в число найкрупніших імпортерів цих добрив у світі.
Оскільки альтернативи калійним добривам немає, то для ведення збалансованого землеробства і зменшення валютних витрат на їх придбання, необхідно збільшити власний їх випуск шляхом нарощування існуючих потужностей, а також розробки і виробництва їх нових ефективних форм.
Отже, вивчення питання застосування нового композиційного калійно-магнієвого добрива "Калімаг-30" має важливе теоретичне та практичне значення для удосконалення системи удобрення з метою оптимізації живлення цукрових буряків та одержання високих врожаїв коренеплодів з відповідними показниками технологічної якості.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Тема дисертаційної роботи входила в план науково-дослідної роботи лабораторії агрохімії Інституту цукрових буряків УААН з виконання науково-технічної програми УААН “Цукрові буряки” на 1996-2000 рр. та 2000-2005 рр. (номера державної реєстрації 0196U012876 та 0101U001246), а також – “Наукове обґрунтування застосування нових форм добрив” (номер державної реєстрації 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОСТУ ТА РОЗВИТКУ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ЗА УМОВИ РІЗНИХ ПРИЙОМІВ ЗАСТОСУВАННЯ КАЛІЙНИХ ДОБРИВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок