Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> фітотрофні мікроміцети новгород-сіверського полісся

фітотрофні мікроміцети новгород-сіверського полісся

Назва:
фітотрофні мікроміцети новгород-сіверського полісся
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,89 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
національна академія наук україни
інститут ботаніки ім. м.г. холодного
голубцова
Юлія Іванівна
УДК 582.282 (477.51/52)
фітотрофні мікроміцети
новгород-сіверського полісся
03.00.21 – мікологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі мікології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: |
доктор біологічних наук, професор
Лауреат державних премій України в галузі науки і техніки,
заслужений діяч науки і техніки України
Дудка Ірина Олександрівна,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
завідувач відділу мікології
доктор біологічних наук, професор
Коваль Елеонора Захарівна,
Національний науково-дослідний реставраційний центр
України, лабораторія біодеструкції,
провідний науковий співробітник
доктор біологічних наук, професор
Сухомлин Марина Миколаївна,
Донецький національний університет,
професор кафедри фізіології рослин
Національний аграрний університет,
кафедра фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна, м. Київ
Захист відбудеться 11 червня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.01 при Інституті ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за адресою: 01601, Київ, вул. Терещенківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України за адресою: 01025, Київ, вул. Велика Житомирська, 28.
Автореферат розісланий 3 травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. біол. наук Виноградова О.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Найважливішими проблемами сучасного світу на тлі загрози виснаження неоновлюваних ресурсів, забруднення довкілля і руйнування природних угруповань актуальними стають проблеми охорони природи та збереження видової різноманітності. Усвідомлення світовою громадськістю небезпеки подальшої втрати біорізноманітності проявилося у схваленні Конференцією ООН із довкілля та розвитку (Ріо-де-Жанейро, 1992 р.) Конвенції про біорізноманітність, яка у 1995 р. набула чин-ності для України. Першим етапом у реалізації цієї конвенції є критична інвентаризація видового складу компонентів біоти та створення кадастрів, максимально репрезента-тивних щодо представників окремих груп організмів. Гриби належать до тих організ-мів, відомості про різноманітність яких і в Україні, і в світі, є вкрай недостатніми. Між тим їх роль в енергетичному балансі біосфери надзвичайно важлива та незамінна. Гри-би, як невід’ємна складова гетеротрофного блоку будь-якої екосистеми, беруть ак-тивну участь у підтримці її стабільності, реалізації механізмів саморегуляції, здійсненні процесів деструкції відмерлих організмів та кругообігу речовин. Отже, комплексне уяв-лення про функціонування екосистем неможливе без урахування структури та ролі гри-бів різних екологічних груп, зокрема фітотрофних. Фітотрофні мікроміцети, консортив-но пов’язані з живими рослинами або мертвою органічною речовиною рослинного по-ходження, функціонально спеціалізовані до утилізації продуктів автотрофного метабо-лізму. Паразитні види мікроміцетів, з одного боку, залежать від своїх живителів, а, з іншого, самі, і іноді досить помітно, впливають на них, пригнічуючи процеси фото-синтезу, викликаючи захворювання цінних сільськогосподарських, декоративних та лісових культур, знижуючи насіннєву продуктивність тощо. Сапротрофні види мікромі-цетів шляхом мінералізації рослинних залишків беруть активну участь у процесах ґрунтоутворення. Отже, фітотрофні мікроміцети за своєю різноманітністю та значен-ням у природі й житті людини є перспективним об’єктом дослідження.
Висока фітоценотична та флористична різноманітність певної території є однією з передумов для розвитку репрезентативного видового складу фітотрофних мікроміцетів. Тому для всебічного вивчення останніх було обрано різноманітну за природними умовами та рослинністю, багату флористично та мало обстежену з мікологічної точки зору фізико-географічну область України – Новгород-Сіверське Полісся.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: фітотрофні мікроміцети новгород-сіверського полісся

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок