Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОРГОВЕЛЬНЕ СУДНОПЛАВСТВО СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ ТАВРИКИ (VI – XII ст.)

ТОРГОВЕЛЬНЕ СУДНОПЛАВСТВО СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ ТАВРИКИ (VI – XII ст.)

Назва:
ТОРГОВЕЛЬНЕ СУДНОПЛАВСТВО СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ ТАВРИКИ (VI – XII ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИїВСЬКИЙ НАЦіОНАЛЬНиЙ УНіВЕРСИТЕТ
іМЕНі ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЗЕЛЕНКО Сергій Мусійович
УДК 94 "653"
ТОРГОВЕЛЬНЕ СУДНОПЛАВСТВО СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ ТАВРИКИ
(VI – XII ст.)
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Малєєв Юрій Миколайович,
доцент Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Зубар Віталій Михайлович,
провідний науковий співробітник
Інституту археології НАН України;
кандидат історичних наук, доцент
Ставнюк Віктор Володимирович,
доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна.
Захист відбудеться “19”_квітня_ 2004 року о 10-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “_16_”_березня__ 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент О.І.Божко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації обумовлена метою та завданням дослідження. Її обсяг становить 190 сторінок. Робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, 4 додатків (7 сторінок), списку використаних джерел і літератури (20 сторінок, 285 назв).
Вступ. Актуальність теми дослідження. Геополітичне положення Таврики (давня грецька назва Кримського півострова) мало вирішальну роль у складній історії Північного Причорномор’я. На її території перетнулися шляхи багатьох народів, а також економічні інтереси різних держав античності та середніх віків. Реконструкція економічних процесів, що проходили на узбережжі Таврики, має значення для формування загальної картини розвитку всього причорноморського регіону. Особливу увагу заслуговує дослідження судноплавства та морської торгівлі, першорядне значення яких у розвитку стародавнього суспільства не викликає сумнівів. Аналіз торговельних зв’язків є визначальним чинником соціально-економічного розвитку суспільства. Попередні дослідження цього питання економіки показують, що моделі і концепції вивчення торговельного судноплавства, які ґрунтуються головним чином на письмових джерелах, вичерпали себе. І якщо античний період досліджений досить повно, то матеріали періоду середньовіччя з морської торгівлі вимагають нових узагальнень. Ситуація, що склалася, вирішується завдяки залученню нових джерел, що в свою чергу дозволяє привести до принципових зрушень у дослідженні судноплавства та морської торгівлі давніх народів.
Об’єктом дослідження є торговельне судноплавство Таврики на Чорному морі у VI – XII ст. – торговельні шляхи, портові міста, кораблі, асортимент товарів тощо.
Предметом дисертаційного дослідження є виникнення і розвиток середньовічних морських торговельних зв’язків населених пунктів узбережжя Кримського півострова з західною і південною частиною Чорного моря та Середземномор’ям, їх економічні та соціально-культурні наслідки.
Мета роботи - реконструкція розвитку торговельного судноплавства на Чорному морі у VI – XII ст.
Виходячи з цього, визначені основні завдання дослідження:
визначити ступінь наукової розробки теми у вітчизняній та зарубіжній історіографії та окреслити загальний стан джерельної бази з питання торговельного судноплавства на Чорному морі у VI – XII ст.;
ввести в науковий обіг та залучити до історичної інтерпретації матеріальні джерела, одержані під час підводних досліджень;
реконструювати на основі писемних та археологічних джерел морські торгові шляхи на Чорному морі, місця портів та типи торговельних кораблів;
проаналізувати номенклатуру товарів, які перевозились на середньовічних кораблях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТОРГОВЕЛЬНЕ СУДНОПЛАВСТВО СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ ТАВРИКИ (VI – XII ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок