Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПоЕтика кЕрроллІвського «нонсенсу» в історико-літературній перспективі

ПоЕтика кЕрроллІвського «нонсенсу» в історико-літературній перспективі

Назва:
ПоЕтика кЕрроллІвського «нонсенсу» в історико-літературній перспективі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,58 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Дніпропетровський національний університет
ІСАКОВА Марія Леонідівна
УДК 821.111-3.09
ПоЕтика кЕрроллІвського «нонсенсу» в історико-літературній перспективі
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук,
Скуратовська Людмила Іванівна,
професор кафедри зарубіжної літератури
Дніпропетровського національного університету.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Ліпіна Вікторія Іванівна,
завідувач кафедри порівняльної філології
східних та англомовних країн
Дніпропетровського національного університету;
кандидат філологічних наук,
Чернокова Євгенія Семенівна,
доцент кафедри іноземних мов Харківського
національного економічного університету.
Захист відбудеться 2 липня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г.Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського націо-нального університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий «30» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційне дослідження присвячене вивченню проявів нонсенсу у творах модернізму, нового реалізму, постмодернізму XX століття в контексті впливу дитячої класики середини ХІХ ст. (Л.Керролл) на специфіку новаторства літератури ХХ ст. (В.Вулф, Т.С.Еліот, В.Набоков, А.Мердок). Донедавна твори дитячої літератури «золотого віку» середини XIX – початку XX ст. традиційно розглядалися відокремлено від «дорослої» літератури. Новий підхід, запропонований у сучасних зарубіжних та вітчизняних дослідженнях (Дж.Дасінберр, Л.І.Скуратовська), полягає у вивченні «дитячої» класики (Л.Керролл, Дж.Баррі, Р.Л.Стівенсон, Р.Кіплінг) у руслі тенденцій та закономірностей загального, «великого» літературного процесу, що дозволяє досягти нового рівня історико-літературної точності. У дисертаційному дослідженні, що реферується, проводиться аналіз «керролліанства» та «нонсенсності» у творах названих видатних представників літератури ХХ ст.; такий підхід до інтерпретації характерних рис поетики і семантики їх творів ще не здійснювався. Актуальність дисертаційного дослідження полягає у продовженні цього напрямку сучасного літературознавства (англійська дитяча класика «нонсенсу» як один з витоків класики «дорослої»); автор вдається до нової міри текстової конкретності аналізу і філологічної доказовості у виявленні інтертекстуальних контактів, що має слугувати як історико-літературним, так і історико-теоретичним уточненням літературознавчих концепцій. Результатом має бути не тільки доведення, що Вулф та Еліот, Набоков і Мердок – це «керролліанці», але й виявлення закономірних трансформацій змісту і форми: перетворення нонсенсу в абсурд, жартів і «безвідповідального» комізму в нове художнє філософствування, а створених внаслідок цього контурів абсурдного світу у знову просвітлений людяний космос.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася на кафедрі зарубіжної літератури Дніпропетровського національного університету в межах наукових досліджень із держбюджетної теми «Функціонування літератури в культурному контексті епохи».
Об’єкт дослідження – повісті-фантазії «Alice in Wonderland» («Аліса в Країні чудес В класичному українському перекладі Керролла, виконаному Г.Бушиною у 1960 р. назва повісті передана як «Аліса в Країні чудес», ми в своєму дослідженні спираємось на цей зразок.») і «Through the Looking-Glass» («Аліса в Задзеркаллі»), роман «Sylvie and Bruno» («Сілві та Бруно») та поезія Л.Керролла; романи В.Вулф («The Voyage Out» - «Плавання», 1915; «To the Lighthouse» - «До маяку», 1927; «The Waves» - «Хвилі», 1931); романи А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПоЕтика кЕрроллІвського «нонсенсу» в історико-літературній перспективі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок