Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТИПОЛОГІЯ Й ПОЕТИКА МЕРЕЖЕВОЇ ЛІТЕРАТУРИ І СУЧАСНЕ ЗАХІДНЕ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО

ТИПОЛОГІЯ Й ПОЕТИКА МЕРЕЖЕВОЇ ЛІТЕРАТУРИ І СУЧАСНЕ ЗАХІДНЕ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО

Назва:
ТИПОЛОГІЯ Й ПОЕТИКА МЕРЕЖЕВОЇ ЛІТЕРАТУРИ І СУЧАСНЕ ЗАХІДНЕ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,93 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
ЗАВАДСЬКИЙ Юрій Романович
УДК 82.09
ТИПОЛОГІЯ Й ПОЕТИКА МЕРЕЖЕВОЇ ЛІТЕРАТУРИ
І СУЧАСНЕ ЗАХІДНЕ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО
10.01.06 - теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | кандидат філологічних наук, доцент
Папуша Ігор Володимирович, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра теорії літератури і порівняльного літературознавства, доцент
Офіційні опоненти : | доктор філологічних наук, професор
Ткаченко Анатолій Олександрович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра теорії літератури і компаративістики, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Семків Ростислав Андрійович, Національний університет "Києво-Могилянська Академія", кафедра філології, доцент.
Провідна установа – | Інститут літератури імені Тараса Шевченка Національної Академії наук України |
Захист відбудеться “12” жовтня 2006 р. о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.58.053.02 по захисту кандидатських дисертацій у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027 м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2, тел. 43-58-65).
З дисератцією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університеті імені Володимира Гнатюка (46027 м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
Автореферат розісланий “11” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гижий В.Л.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасне літературознавство для проведення досліджень сучасних зразків художньої літератури вимагає від ученого ґрунтовних знань не лише з теорії та історії літератури, мовознавства, культурології чи світової історії, а й знань із новітніх галузей, зокрема знайомство із основами комп'ютерних наук. Залучення комп'ютерних технологій у мистецьку творчість не лише доповнює інструментарій творця, а й суттєво змінює його можливості. Відповідно мистецький продукт набуває нових якостей, стаючи з одного боку більш динамічним, відкритішим для читача, а з іншого, – самостійнішим, більш віддаленим від автора через свою установку на діалогічний режим.
Дослідження, які були проведені у цій галузі в літературознавстві США, мають уже тривалу історію. Перші комп'ютерні праці, мета яких полягала у розкритті можливостей застосування машин для творення, зберігання та користування інформацією з'явилися наприкінці 40-х років ХХ століття. І роботи В.Буша та Т.Нельсона, які є важливими етапами у формуванні комп'ютерних наук, і теоретичні дослідження Н.Вінера та його послідовників у галузі кібернетики, які спричинилися до формування наук про керування в організмах, механізмах та спільнотах, стали однаково важливими чинниками у розвитку літературознавчої думки середини минулого століття. Згодом, у 1960-х роках, з'явилися інтердисциплінарні праці Т.Нельсона, Д.Енґельбарта, які заклали основи методології вивчення явищ зв'язку людини та машини та принципів керування в комп'ютерному середовищі.
Із початку 1980-х років формується теоретико-літературна база для вивчення літератури комп'ютерного середовища. А з виходом у світ кількох художніх творів з тенденцією до руйнування лінійного викладу та залученням читача до конструювання тексту, а також із бурхливим вдосконаленням комп'ютерів та перетворенням їх на доступні машини, митці все глибше усвідомлюють можливості застосування комп'ютерних технологій у своїй творчості. Тоді ж розпочинаються і дослідження в галузі цього, кажучо словами У.Еко, “відкритого твору”.
Протягом 1980-х років з'являються перші гіпертекстові літературні твори, які застосовували можливості комп'ютера. З появою цих творів на компакт-дисках, гіпертекстова література стає складовою літературного процесу США та Західної Європи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ТИПОЛОГІЯ Й ПОЕТИКА МЕРЕЖЕВОЇ ЛІТЕРАТУРИ І СУЧАСНЕ ЗАХІДНЕ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок