Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи і алгоритми опрацювання і компресії мовних сигналів та їх реалізація в комп’ютерних системах

Методи і алгоритми опрацювання і компресії мовних сигналів та їх реалізація в комп’ютерних системах

Назва:
Методи і алгоритми опрацювання і компресії мовних сигналів та їх реалізація в комп’ютерних системах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,42 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Національний університет "Львівська політехніка"
Фаді Талал Ахмед Аль-Келані
удк 621.391. 004.934
Методи і алгоритми опрацювання і компресії мовних сигналів та їх реалізація в комп’ютерних системах
05.13.13 - Обчислювальні машини, системи та мережі
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | доктор технічних наук, професор
Лобур Михайло Васильович,
Національний університет "Львівська політехніка", завідувач кафедри “Системи автоматизованого проектування” Офіційні опоненти - | доктор технічних наук, професор
Черкаський Микола В’ячеславович,
Національний університет "Львівська політехніка",
професор кафедри електронних обчислювальних машин |
кандидат технічних наук, доцент
Яцків Василь Васильович,
Тернопільський державний економічний університет,
доцент кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем |
Провідна установа – | Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра автоматизованого проектування обчислювальної техніки, м. Харків. |
Захист відбудеться 10 березня 2006 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, м.Львів-13, вул.С.Бандери,12).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул.Професорська,1)
Автореферат розісланий 09 лютого 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., проф. Бунь Р. А.


загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Останнім часом спостерігається підвищений інтерес до розвитку обчислювальної техніки, комп’ютерних та телекомунікаційних мереж. Це в свою чергу привело до створення великих інформаційних ресурсів, які зберігаються, оброблюються та передаються. Тому при розгляді цих питань особливого значення набули задачі захисту інформації. Ці задачі вирішуються за допомогою криптографічних перетворень інформації, а на деякому етапі розвитку наукових досліджень - на основі знань про біометричні особливості голосу людини, її підпису, райдужної оболонки ока, або інших біометричних параметрів.
На сьогодні розроблено велику кількість методів і систем, які використовують біометричні особливості для надійного захисту швидкозмінних інформаційних потоків. Сюди входить розробка ефективних методів компресії та розпізнавання мовних сигналів.
Більшість відомих алгоритмів визначення особливостей біометричних параметрів базуються на використанні методів, які не досить точно дозволяють описати характерні зміни сигналу (перепади, піки), тим самим отримані дані містять лише загальну інформацію про сигнал, якої як правило буває недостатньо для проведення ефективного розпізнавання. Крім того вони погано адаптуються до аналізу мовних сигналів внаслідок їх широкої різноманітності.
Тому виникає необхідність в розробці нових методів надійного розпізнавання на основі використання пакетного вейвлет аналізу та методів компресії мовних сигналів з використанням перетворення Карунена-Лоєва для створення біометричних систем захисту інформаційних потоків в реальному масштабі часу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами та темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри “Системи автоматизованого проектування” Національного університету “Львівська політехніка” в рамках Міжнародного Європейського проекту REASON  REsearch and Training Action for System On Chip DesigN (#IST-2000-30193), виконавцями якого є науковий колектив кафедри.
Мета і задачі досліджень. Метою роботи є розробка та дослідження алгоритмів формування ознак розпізнавання мовних сигналів на основі використання пакетних вейвлет алгоритмів, дослідження та оптимізація алгоритмів компресії мовних сигналів.
У відповідності з поставленою метою дисертаційна робота включає розв’язання таких задач:
· аналіз та порівняльна характеристика відомих методів компресії мовних сигналів;
· аналіз та порівняльна характеристика відомих методів розпізнавання мовних сигналів;
· розробка ефективних методів і алгоритмів визначення ознак розпізнавання мовних сигналів;
· розробка обґрунтованих рекомендацій по використанню алгоритмів компресії мовних сигналів;
· проведення експериментальних досліджень та порівняння запропонованих методів визначення ознак розпізнавання мовних сигналів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Методи і алгоритми опрацювання і компресії мовних сигналів та їх реалізація в комп’ютерних системах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок