Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення економічних відносин на залізничному транспорті України в умовах Транспортно-промислово-фінансової групи

Удосконалення економічних відносин на залізничному транспорті України в умовах Транспортно-промислово-фінансової групи

Назва:
Удосконалення економічних відносин на залізничному транспорті України в умовах Транспортно-промислово-фінансової групи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,25 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
Піонтковська Гелена Миколаївна
УДК 656.2.078:338.47
Удосконалення економічних відносин
на залізничному транспорті України в умовах Транспортно-промислово-фінансової групи
Спеціальність 08.07.04 — економіка транспорту і зв'язку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків — 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економіки підприємства і організації виробництва в Українській державній академії залізничного транспорту (УкрДАЗТ)
Науковий керівник — кандидат економічних наук, доцент Ковальов Дмитро Іванович, УкрДАЗТ, доцент кафедри економіки підприємства і організації виробництва
Офіційні опоненти — доктор економічних наук, професор Шинкаренко Володимир Григорович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, завідувач кафедри менеджменту
кандидат економічних наук, доцент Гненний Микола Васильович, Дніпропетровський державний технічний університет залізничного транс порту, Міністерства транспорту України, завідувач кафедри економіки і менеджменту.
Провідна установа — Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ ринку транспортних послуг, м. Одеса.
Захист відбудеться 15 листопада 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .820.05 в Українській державній академії залізничного транспорту за адресою 61050, м. Харків, пл. Фейєрбаха, 7, корпус 3, ауд. 501.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української державної академії залізничного транспорту за адресою 61050, м. Харків, пл. Фейєрбаха, 7.
Автореферат розісланий 11 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чорнобровка І. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічні відносини значною мірою впливають на ефективність діяльності та її результативність, яку здійснює залізничний транспорт України. Враховуючи, що залізничний транспорт є провідним в країні, можна стверджувати, що від економічних внутрішньогалузевих та міжгалузевих відносин залізничного транспорту, залежить конкурентостійкість не тільки залізничного транспорту, але і держави в цілому.
Залізничний транспорт віддзеркалює становище економіки України — розрив тривалих народногосподарських зв'язків, переорієнтацію транзитних потоків вантажів, різке зменшення обсягів виробництва, зубожіння населення і, як наслідок різке зменшення обсягів пасажирських і ватажних перевезень. Це, в свою чергу, призвело до тяжкого економічного стану українських залізниць, викликаного відсутністю інвестиційних ресурсів для оновлення як рухомого складу транспорту, так і підтриманню на належному рівні його інфраструктури, а також до вимивання оборотних коштів залізниць.
Треба зазначити, що всі ці обставини вимагали не абиякої витримки і мужності з боку керівництва Укрзалізниці і керівного складу залізниць та їх підрозділів, щоб забезпечити виживання транспорту і закласти основи для підвищення його рівня в перспективі. Були намічені і здійснюються екстраординарні заходи, викликані жорстокою ситуацією останніх років,— перехід на нові структури управління і переведення на кошторисне утримання підрозділів локомотивного, вагонного, колійного та інших господарств транспортної інфраструктури; закриття великої кількості станцій в зв'язку зі зменшенням обсягів перевезень; закриття роздільних пунктів і переведення їх на телеуправління; переведення станцій на денний режим роботи; об'єднання станцій та інш.
Всі ці заходи дозволили зберегти життєдіяльність залізничного транспорту і не допустити його розвалу, зміцнити його виробничий потенціал. Слід зазначити при цьому, що розвиток і становлення України як держави, в тому числі і становлення її залізничного транспорту, є предметом підвищеної уваги з боку Всесвітнього банку, Міжнародного валютного фонду, Європейського банку реконструкції та розвитку. З боку цих поважних установ була розроблена Програма комерціалізації залізничного транспорту України і проект Організаційної та управлінської структури для нього.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Удосконалення економічних відносин на залізничному транспорті України в умовах Транспортно-промислово-фінансової групи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок