Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація проектування тривалості і темпів будівництва комплексу виробок нижчележачих горизонтів шахт Кривбасу

Оптимізація проектування тривалості і темпів будівництва комплексу виробок нижчележачих горизонтів шахт Кривбасу

Назва:
Оптимізація проектування тривалості і темпів будівництва комплексу виробок нижчележачих горизонтів шахт Кривбасу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,42 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
Харін Сергій Анатолійович
УДК 622.272:624.191.5
Оптимізація проектування тривалості і
темпів будівництва комплексу виробок
нижчележачих горизонтів шахт Кривбасу
Спеціальність 05.15.04 – “Шахтне та підземне будівництво”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівельних геотехнологій Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Задорожній Олексій Михайлович, професор кафедри будівельних геотехнологій Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Пономаренко Павло Іванович, завідувач кафедри економіки підприємства Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук, доцент
Борщевський Сергій Васильович, докторант кафедри будівництва шахт і підземних споруд Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України, відділ механіки гірських порід (м. Дніпропетровськ)
Захист дисертації відбудеться 11 березня 2005 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, Україна, м. Дніпрпетровськ, просп. К. Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету (49027, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19)
Автореферат розісланий 11 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.В. Солодянкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність роботи гірничих підприємств України в період впровадження ринкових відносин в економіку країни вимагає оптимальних проектних рішень, що забезпечують високу віддачу коштів, інвестованих у капітальне будівництво. Дане положення повною мірою відноситься до будівництва нових горизонтів на шахтах Кривбасу, що забезпечують відновлення виробничих потужностей з метою підтримки обсягів очисної виїмки.
Висока ефективність капітальних вкладень може бути досягнута за рахунок заходів, пов'язаних з обґрунтованим розподілом капітальних витрат, взаємозалежності їх з роботою основного виробництва з видобутку сировини. При цьому варто враховувати, що при будь-якому рівні видобутку сировини, що обумовлює темпи пониження очисних робіт, швидкості такого пониження і темпи будівництва нижчележачих горизонтів є взаємозалежними процесами.
Нинішній незадовільний стан справ з будівництвом горизонтів на шахтах Кривбасу пояснюється браком необхідних коштів й неправильним їх розподілом через відсутність науково-обгрунтованих методів щодо визначення оптимальних строків і обсягів робіт залежно від потреби основного виробництва. Крім того, сьогодні в басейні мають місце темпи будівництва виробок горизонту, які в 2,5-3 рази нижче нормативних.
Все вищевикладене визначає необхідність рішення актуального науково-технічного завдання – обґрунтування тривалості і темпів робіт з будівництва комплексу виробок нижчележачих горизонтів на шахтах Криворізького басейну за умови їх самофінансування на основі розробки методів оптимізації, що враховують взаємозв'язок будівництва горизонтів і видобутку сировини на конкретній шахті.
Дослідження виконані згідно тематичному плану науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України відповідно до пріоритетного напрямку розвитку науки і техніки "Новітні технології і ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості й агропромисловому комплексі", та відповідно до програм науково-дослідних робіт Криворізького технічного університету за темою "Розкриття і відробка підземним способом балансових запасів під дном і бортами Ганнівського кар’єру" (№ держреєстрації 0103U007486).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Оптимізація проектування тривалості і темпів будівництва комплексу виробок нижчележачих горизонтів шахт Кривбасу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок