Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ, АЗЕРБАЙДЖАНУ ТА РОСІЇ)

ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ, АЗЕРБАЙДЖАНУ ТА РОСІЇ)

Назва:
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ, АЗЕРБАЙДЖАНУ ТА РОСІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,05 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ДЖАВАДОВ ХІКМЕТ АЛОВСАТ ОГЛИ
УДК 349.41.086 (347.5)
 
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА
(НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ, АЗЕРБАЙДЖАНУ ТА РОСІЇ)
Спеціальність 12.00.06 – земельне право; аграрне право;
екологічне право; природоресурсне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ-2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник –
доктор юридичних наук, професор, академік НАН України,
ШЕМШУЧЕНКО Юрій Сергійович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України,
директор
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України
ШУЛЬГА Михайло Васильович,
Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого,
завідувач кафедри екологічного права;
кандидат юридичних наук, доцент,
ЗАСТАВСЬКА Лариса Павлівна,
Інститут права імені Володимира Сташеса Класичного приватного університету,
доцент кафедри трудового права, земельного та господарського права.
Захист відбудеться «3» липня 2008 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, .
Автореферат розісланий «2» червня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук О.О. Кваша
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Стрімкий розвиток ринкових відносин у постсоціалістичних країнах обумовлює зростання інтересу до них з точки зору цивільно-правового регулювання. Це повною мірою відноситься і до землі, яка є просторовою базою і основним засобом виробництва у сільському господарстві. Разом з тим земля виступає складовим елементом навколишнього природного середовища, впливає на характер екологічних відносин.
Земельні ресурси часто використаються нераціонально, чим завдається істотна шкода як суспільним, так і приватним інтересам. Така ситуація характерна, зокрема, для України, Азербайджану і Росії. Земельне законодавство цих країн є недосконалим. Внаслідок цього мають місце істотні недоліки, пов'язані з відшкодуванням збитків, заподіяних порушеннями земельного законодавства.
Законодавчі недоліки доповнюються неефективною роботою судових органів щодо застосування цивільно-правової відповідальності за відповідні правопорушення. Ці недоліки мають подібний характер у всіх перелічених вище країнах. Порівняльний аналіз відповідного законодавства та практики його застосування у цих умовах має принципово важливе значення.
Актуальність даного дисертаційного дослідження обумовлена також недостатнім рівнем теоретичної розробки проблеми ефективності застосування цивільно-правової відповідальності за порушення земельного законодавства. Багато аспектів цієї проблеми залишилися поза увагою науковців України, Азербайджану та Росії.
Дана дисертація становить собою комплексне наукове дослідження актуальної як у теоретичному, так і практичному значенні проблеми. Воно базується на вивченні та порівнянні земельного й цивільного законодавства, а також судової практики застосування цивільно-правової відповідальності за порушення земельного законодавства в Україні, Азербайджані та Росії.
Дисертаційна робота ґрунтується на сучасних теоретичних дослідженнях в галузі правового регулювання цивільно-правової відповідальності в цілому та цивільно-правової відповідальності за порушення земельного законодавства, зокрема. У роботі використані наукові дослідження і розробки вітчизняних та іноземних науковців, що досліджували відповідні проблеми: українських - В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ, АЗЕРБАЙДЖАНУ ТА РОСІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок