Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ПІДПРИЄМСТВА

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,00 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
МАЖУРА ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 65.01:007
РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління
підприємствами
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Воронкова Алла Еженівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, завідуюча кафедрою менеджменту зовнішньоекономічної діяльності.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Тридід Олександр Миколайович, Харківський національний економічний університет Міністерства освіти i науки України, завідувач кафедри логістики (м. Харків);
кандидат економічних наук, доцент Куриляк Віталіна Євгенівна, Тернопільській державний економічний університет Міністерства освіти i науки України, доцент кафедри менеджменту (м. Тернопіль).
Провідна установа – Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, кафедра управління персоналом і економіки праці (м. Донецьк).
Захист відбудеться 9 червня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України за адресою: 91034, Луганськ-34, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, Луганськ-34,
кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розіслано 29 квітня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Г.В. Козаченко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Нові вимоги до поведінки українських підприємств пред'являють ринкові відносини, підприємницька активність, зміна функцій і методів управління. Підприємство – складний організм, у якому переплітаються інтереси осіб і груп, стимули й обмеження, жорстка технологія й інновації, сувора дисципліна і вільна творчість, нормативні вимоги і неформальні ініціативи. Поняття культури підприємства виникло у зв'язку з розглядом підприємств як співтовариств, що мають однакове розуміння своїх цілей, цінностей і поведінки. Культура підприємства не існує сама по собі. Вона є складовою культурного контексту даного географічного регіону та суспільства в цілому і зазнає впливу з боку національної культури. У свою чергу культура підприємства впливає на формування культури підрозділів, робочих і управлінських команд.
Культура підприємства унікальна для кожного підприємства сукупність формальних і “неписаних” норм або стандартів поведінки, яким підкоряються всі співробітники, структура влади та її компетентність, система винагород і способів їхнього розподілу, цінності, базисні переконання, що розділяються співробітниками. Культура підприємства – це могутній стратегічний інструмент, який дозволяє зробити бізнес-ідею реалізованою, орієнтувати всі підрозділи та співробітників на досягнення спільних цілій. Управління культурою підприємства покликано якісно змінити підхід до розуміння й регулювання процесів, що протікають у ньому, і, насамкінець, його адаптації до умов ринку.
Але до певного часу процеси розвитку культури підприємства проходили стихійно, не привертаючи уваги ні менеджерів, ні дослідників. Тому проблема управління культурою підприємства з позиції комплексного підходу до вирішення завдань потребує подальших досліджень. Питання розробки напрямів і методів розвитку культури підприємства, удосконалення управління нею, зокрема, оцінки сили культури, її впливу на формування стратегії конкурентоспроможності підприємства, заходів щодо підвищення культури на основі реалізації функцій управління, адаптація поведінки працівників, які є носіями культури, майже не досліджено та не доведено до рівня практичного застосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок