Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Трудове навчання у загальноосвітніх закладах Харківської губернії у другій половині XIX - на початку XX століття

Трудове навчання у загальноосвітніх закладах Харківської губернії у другій половині XIX - на початку XX століття

Назва:
Трудове навчання у загальноосвітніх закладах Харківської губернії у другій половині XIX - на початку XX століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,72 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Тараса Шевченка
Карелін Михайло Вікторович
УДК 371.38 (09)
Трудове навчання у загальноосвітніх
закладах Харківської губернії
у другій половині XIX - на початку XX століття
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Слов’янському державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | кандидат педагогічних наук, доцент
Лях Галина Романівна,
Слов’янський державний педагогічний університет,
доцент кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: – | доктор педагогічних наук, професор
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, завідувач кафедри загальної педагогіки;
– | кандидат педагогічних наук, доцент
Борисов В’ячеслав Вікторович,
Краматорський економіко-гуманітарний інститут, проректор з навчальної роботи.
Провідна установа: | Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка Міністерства освіти і науки України, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться 03 березня 2005 року о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01. у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розісланий 2 лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена соціально-економічними змінами, що відбуваються в певні періоди розвитку суспільства, які у свою чергу викликають відповідні зміни в освітньо-виховній галузі. Сучасний період розбудови незалежної Української держави та переходу до ринкової економіки викликав багато проблем, серед яких проблема трудової підготовки молоді є чи не найвагомішою. У зв’язку із цим відбувається переоцінка ролі навчального предмета „трудове навчання” у процесі всебічного розвитку та виховання громадян України, зокрема, в підготовці молоді до участі в суспільному виробництві. У нових умовах соціально-економічного розвитку України існуюча система трудової підготовки учнівської молоді вичерпала свої можливості.
З огляду на це, сучасна школа повинна не тільки передавати учням знання та вміння, нагромаджені людством, але й учити їх мислити й діяти в нових умовах. Для розуміння закономірностей трудового навчання важливу роль відіграють наукові праці О.Дзеверіна, М.Левківського, В.Мадзігона, В.Моляка, А.Нісімчука, М.Рябухіна, В.Сидоренка, В.Стешенка, В.Струманського, Д.Тхоржевського, Б.Федоршина. У цих працях підкреслюється необхідність перегляду змісту, форм і методів трудового навчання у загальноосвітніх школах і приведення їх у відповідальність до нових соціально-економічних умов.
Історією доведено, що у вирішенні сучасних проблем велику допомогу може надати досвід попередніх поколінь. З огляду на проблему нашого дослідження, особливо цікавим є досвід організації трудового навчання в загальноосвітніх закладах України у другій половині XIX – на початку XX століття, оскільки сучасний етап розвитку освіти нашої держави має багато спільного із зазначеним періодом.
Як відомо, друга половина ХІХ століття характеризується широкомасштабним реформуванням усіх галузей суспільного життя, в тому числі й освітньої галузі. Подібна ситуація склалася й у сучасній системі освіти України, оскільки вона не повною мірою відповідає вимогам суспільного розвитку та потребує реформ. Але якщо у другій половині ХІХ століття введення нового навчального предмета „трудове навчання” було одним з напрямків реформування школи, то сьогодні відбувається переосмислення місця й ролі його в системі загальної підготовки школярів до життя і праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Трудове навчання у загальноосвітніх закладах Харківської губернії у другій половині XIX - на початку XX століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок