Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК БЛАГОДІЙНИЦТВА У ХАРКОВІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

РОЗВИТОК БЛАГОДІЙНИЦТВА У ХАРКОВІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

Назва:
РОЗВИТОК БЛАГОДІЙНИЦТВА У ХАРКОВІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,99 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ХАУСТОВА Ольга Вадимівна
УДК 94:061. 235 (477.54) “18/19”
РОЗВИТОК БЛАГОДІЙНИЦТВА У ХАРКОВІ
У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Калініченко Володимир Вікторович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Греченко Володимир Анатолійович,
Харківський національний університет внутрішніх справ,
начальник кафедри історії державності України
та українознавства
кандидат історичних наук, доцент
Кравченко Олена Валентинівна,
Українська державна академія залізничного транспорту,
доцент кафедри історії та українознавства
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
(відділ історії України ХІХ – початку ХХ ст.), м. Київ
Захист відбудеться 27 жовтня 2006 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, аудиторія 5-58.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 21 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасних умовах соціально-політичного та економічного розвитку України, коли велика кількість населення перебуває в нужденному стані і дуже гостро постають питання вдосконалення соціального захисту малозабезпечених верств населення, актуального значення набуває вивчення і переосмислення того значного історичного досвіду, що був накопичений в цьому напрямку. Адже, традиції вітчизняного благодійництва мають досить тривалу історію розвитку. Люди зі статками допомагали тим, хто перебував у скруті, безкорисливо виділяли кошти на різні проекти соціального захисту малозабезпечених – це було нормою тодішнього життя. Не обминув цей процес і Харків, який був значним торгівельним, промисловим і культурним центром на сході України. Благодійність була значним явищем у житті дореволюційного Харкова. Але явище це ще не досить вивчене, не введене в обіг культурного життя та історії краю, висвітлено воно лише фрагментарно.
Довгий час проблеми розвитку благодійності залишались поза увагою історичної науки в силу того, що благодійництвом займались лише представники заможних верств населення, на яких радянська влада поклала всю вину за зубожіння робітників і селян. Тільки після здобуття Україною незалежності відновилося дослідження історії вітчизняної благодійності. Ці праці засвідчили потребу більш ґрунтовного вивчення проблеми і привели до появи ряду дисертаційних досліджень, що розкрили окремі аспекти історії української благодійності. Отже, вивчення історії благодійності дорадянського періоду в український історіографії тільки розпочинається.
Таким чином, актуальність теми обумовлена насамперед тим, що вивчення та аналіз благодійної діяльності у дореволюційний період допоможуть усвідомити її необхідність та важливе значення у сучасному суспільстві, а також сприятимуть вирішенню тих завдань, які постають перед благодійними організаціями сьогодні і уникненню помилок, які мали місце в минулому. Актуальність теми визначається також тим, що проблема українського благодійництва, особливо регіонального недостатньо вивчена вітчизняною історіографією.
Об’єктом дослідження в роботі є соціально-економічне, громадське життя Харкова в соціально-економічних та політичних умовах другої половини ХІХ –початку ХХ століть.
Предметом дослідження є доброчинна діяльність благодійних організацій, товариств та приватних осіб в соціально-економічному житті Харкова в другій половині ХІХ – на початку ХХ століть, її форми та напрямки, загальні тенденції та особливості її розвитку у визначений період.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК БЛАГОДІЙНИЦТВА У ХАРКОВІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок