Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПРИВАТНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПРИВАТНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПРИВАТНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,54 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім В.Н. КАРАЗІНА
Очкасова Марія Петрівна
УДК 37.014.544
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПРИВАТНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ
В УКРАЇНІ: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 22.00.06 – соціологія культури, науки та освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському гуманітарному інституті ”Народна українська академія” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Астахова Валентина Іларіонівна,
Харківський гуманітарний інститут “Народна українська академія”,
ректор
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент
Клімова Галина Павлівна,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого,
професор кафедри соціології та політології
кандидат соціологічних наук, доцент
Навроцький Олексій Ігорович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
проректор з соціально-економічних питань
Провідна установа: Інститут соціології НАН України, відділ соціології культури та масової комунікації,
м. Київ
Захист відбудеться 22.01.2002 р. о 14 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків,
вул. Мироносицька, 1 ауд. 2-11.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи, 4.
Автореферат розісланий 21.12.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. Шеремет І.І.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформаційні процеси, що відбуваються в українському суспільстві на сучасному етапі, характеризуються не лише змінами всередині існуючих, але й становленням і розвитком нових соціальних інститутів. Зміни в системі вищої освіти, виникнення поряд із державною приватної освіти порушують питання про те, яку роль відіграє приватна вища школа в розвитку суспільства, яке місце займає в його структурі, а також про те, чи стає приватна освіта все більш специфічним типом соціальної діяльності, формою суспільної практики, яка підтримує сталість внутрішніх соціальних зв'язків суспільства.
Розвиток вищої освіти в Україні характеризується цілим рядом соціальних проблем, що актуалізує питання адаптації вищої освіти як соціальної системи до суспільства в цілому. Чи не є виникнення приватної освіти одним з елементів адаптації вищої школи до мінливих соціальних умов? Чи не в цьому основний вияв об'єктивної соціальної потреби, що обумовила появу специфічної суспільної практики, яка розвивається всередині інституту вищої освіти і все більше набуває самостійних інституціональних ознак. Відповісти на ці питання дозволить розробка соціологічних критеріїв інституціоналізації приватної вищої освіти, аналіз соціальної практики на предмет відповідності цим критеріям, а також визначення специфічних форм інституціоналізації приватної вищої освіти в Україні.
В умовах соціальної трансформації особливого значення набуває співвідношення макро- й мікропроцесів, тобто поряд із впливом факторів макрорівня на розвиток приватної вищої освіти в Україні впливають і специфічні характеристики розвитку організацій, за посередництвом яких реалізується досягнення основних цілей і виконання найважливіших функцій приватною вищою освітою, надання її діяльності інституціональної визначеності.
Відповідь на комплекс питань, пов'язаних з інституціоналізацією приватної вищої освіти, дозволить з'ясувати значення інституціональних тенденцій в розвитку останньої як фактора сталості чи конфліктності, інноваційності чи догматизму, стихійності чи керованості, свободи розвитку або жорсткого детермінізму. Вихід на ці проблеми підкреслює важливість оцінки змін, що відбуваються, визначення переваг і недоліків інституціонального шляху розвитку приватної вищої школи.
Розгляд зазначених проблем доцільний не тільки з позицій класичних концепцій інституціоналізації, а й з точки зору концепції нового інституціоналізму, основою розробки якого є саме взаємозв'язок макро- й мікроаналізу соціальної взаємодії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПРИВАТНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок