Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Спінові ефекти в молекулах кисню, озону та міжмолекулярних комплексах за участю кисню

Спінові ефекти в молекулах кисню, озону та міжмолекулярних комплексах за участю кисню

Назва:
Спінові ефекти в молекулах кисню, озону та міжмолекулярних комплексах за участю кисню
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
національна академія наук україни
інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського
Ящук Людмила Борисівна
УДК 541.124
Спінові ефекти в молекулах кисню, озону та міжмолекулярних комплексах за участю кисню
02.00.04 – фізична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор
Мінаєв Борис Пилипович,
Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького
завідувач кафедри органічної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
Гунько Володимир Мусійович
Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України,
завідувач відділом
кандидат хімічних наук,
Герда Василь Іванович
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка,
старший науковий співробітник
Захист відбудеться 08.07.2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.190.01 в Інституті фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України за адресою: 03028, м. Київ, проспект Науки, 31.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України (03028, м. Київ, проспект Науки, 31).
Автореферат розісланий 04.06. 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.Д. Лампека
доктор хімічних наук, професор
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Молекулярний кисень є активним учасником багатьох хімічних і біохімічних реакцій, процесів горіння і окислення. Проведений огляд літератури показав, що останнім часом значно зріс інтерес до реакцій за участю молекулярного кисню завдяки його використанню в медицині, радіаційній хімії, хімії лазерів, екології, тощо.
Детальне вивчення спектральних характеристик молекулярного кисню в різних збуджених станах, а також в міжмолекулярних комплексах за його участю показало, що утворення комплексів впливає на електронну структуру і розподіл електронної густини як на молекулі кисню, так і на частинці, що утворює комплекс. Експериментальне спостереження електронної структури таких систем є ускладнене за рахунок того, що комплекси мають порівняно малий час існування, тому теоретичні дослідження електронної структури комплексів з участю кисню методами квантової хімії стають важливим інструментом при визначенні реакційної здатності молекул у газовій фазі, біологічних процесах, та фотохімічних реакціях, що відбуваються в атмосфері. При цьому особливістю розрахунків реагуючих систем в проміжних точках вздовж координати реакції є те, що молекули, що входять до складу комплексів можуть мати як синглетні, так і триплетні збуджені стани з близькою енергією. В таких умовах важливу роль відіграють спінові ефекти, наприклад, спін-орбітальна взаємодія (СОВ). Виникає можливість зміни мультиплетності в ході реакції, що є важливим для пояснення реакційної здатності кисню. Квантово-хімічні розрахунки є також інструментом вивчення механізмів формування заборонених правилами відбору переходів у споріднених молекулах, зокрема, озону, та оцінці їх інтенсивності.
Актуальність роботи визначається тим, що вивчення природи заборонених переходів у молекулі кисню та посилення їх інтенсивності у комплексах зіткнення, розгляд впливу ефектів спін-орбітальної та спін-спінової взаємодії (ССВ) є важливим для розуміння реакційної здатності та пояснення спектральних характеристик молекули кисню та комплексів зіткнення за її участю.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках досліджень Черкаського державного технологічного університету у відповідності з темами "Релятивістські ефекти у спектрах та фотохімії молекул галогенвмісних сполук" (№ держреєстрації 0100U004425, 2000-2002 рр.), "Теоретичний аналіз спін-селективних процесів та ефектів спін-орбітальної взаємодії у фотокаталітичному циклі розкладу озону" (№ держреєстрації 0103U003682, 2003-2005 рр.), "Теоретичне дослідження нових смуг в молекулі кисню і процесів індукованих зіткненням у нічному світінні атмосфери" (№ держреєстрації 0106U009505, 2006 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Спінові ефекти в молекулах кисню, озону та міжмолекулярних комплексах за участю кисню

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок