Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЄЗУЇТСЬКЕ ШКІЛЬНИЦТВО НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVII СТ.

ЄЗУЇТСЬКЕ ШКІЛЬНИЦТВО НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVII СТ.

Назва:
ЄЗУЇТСЬКЕ ШКІЛЬНИЦТВО НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVII СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,62 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
Сєряков Сергій Олегович
УДК 94(477) “16”: 271,5: 37
ЄЗУЇТСЬКЕ ШКІЛЬНИЦТВО НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVII СТ.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
 
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Олійник Микола Миколайович, Харківський державний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, професор кафедри історичних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Греченко Володимир Анатолійович, Національний універси-тет внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України, начальник кафедри історії державності України;
кандидат історичних наук, доцент
Рябченко Ольга Леонідівна, Харківська національна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України, доцент, завідувач кафедрою історії та культурології.
Провідна установа - Донецький національний університет (кафедра історії України),
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 28 травня 2004 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія IV-65.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий 28 квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Логічним наслідком здобуття Україною незалеж-ності і обрання курсу на створення демократичного суспільства стало реформування вітчиз-няної системи освіти. Ефективне проведення таких перетворень вимагає врахування історичного досвіду розвитку шкільної справи в Україні. В цьому зв’язку значний інтерес викликає діяльність на її терені єзуїтських навчальних закладів, які в останній чверті XVI – третій чверті XVIII ст. були впливовими чинниками місцевого освітньо-культурного життя. Вивчення цього неоднозначного явища дозволить, з одного боку, інтеґрувати до українсько-го шкільництва прогресивні здобутки єзуїтської педагогіки, з іншого – запобігти появі у вітчизняній освіті негативних рис, що були характерні для навчальних закладів ордену.
В цьому зв’язку особливий інтерес викликає друга половина XVII cт., коли відбулося погіршення освітнього рівня українських єзуїтських шкіл. Дослідження даного явища має не лише суспільне, але й наукове значення. Зокрема, встановлення глибини якісного регре-су місцевих навчальних закладів ордену у другій половині XVII ст. дозволить визначити ступінь їх спроможності до ретрансляції західної культури. Вивчення цього питання, як і взагалі - історії українських єзуїтських шкіл, є актуальним також з точки зору обраного на-шою державою курсу на євроінтеґрацію. Адже реалізація останнього є неможливою без урахування досвіду взаємодії західноєвропейської цивілізації і православного середовища. Історія єзуїтської освіти в Україні у другій половині XVII cт. уособлює складну сутність та-ких стосунків – поєднання мирного контакту з ворожим ставленням до іншого культурного світу. З одного боку, йдеться про поширення єзуїтськими школами на українських землях Речі Посполитої здобутків західноєвропейської культури, з іншого – про перманентне ни-щення з 1648 р. православними мешканцями України місцевих осередків ордену.
Незважаючи на очевидну актуальність вивчення проблематики дисертації, вона досі майже не привертала увагу вітчизняних науковців. Подібне явище можна пояснити тради-ційно підозрілим ставленням православного середовища до католицизму і характерним у радянські часи сприйняттям церкви як несуттєвого чинника культурного життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ЄЗУЇТСЬКЕ ШКІЛЬНИЦТВО НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVII СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок