Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛЬСЬКІ ПІАНІСТИ У ЛЬВОВІ ТА ЇХ ВНЕСОК У РОЗВИТОК ФОРТЕПІАННОГО ВИКОНАВСТВА ТА ПЕДАГОГІКИ (80-ті рр. ХІХ ст. – 40-і рр. ХХ ст.)

ПОЛЬСЬКІ ПІАНІСТИ У ЛЬВОВІ ТА ЇХ ВНЕСОК У РОЗВИТОК ФОРТЕПІАННОГО ВИКОНАВСТВА ТА ПЕДАГОГІКИ (80-ті рр. ХІХ ст. – 40-і рр. ХХ ст.)

Назва:
ПОЛЬСЬКІ ПІАНІСТИ У ЛЬВОВІ ТА ЇХ ВНЕСОК У РОЗВИТОК ФОРТЕПІАННОГО ВИКОНАВСТВА ТА ПЕДАГОГІКИ (80-ті рр. ХІХ ст. – 40-і рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,26 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. М.В. ЛИСЕНКА
Куржева Тетяна Іванівна
УДК 78.421; К-93
ПОЛЬСЬКІ ПІАНІСТИ У ЛЬВОВІ ТА ЇХ ВНЕСОК У РОЗВИТОК ФОРТЕПІАННОГО ВИКОНАВСТВА ТА ПЕДАГОГІКИ
(80-ті рр. ХІХ ст. – 40-і рр. ХХ ст.)
Спеціальність 17.00.01 – Теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів-2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії музики Львівської державної музичної академії ім. М.В. Лисенка.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, професор
Старух Тереса Михайлівна,
Львівська державна музична академія ім. М.В. Лисенка,
кафедра спеціального фортепіано (м.Львів)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Козаренко Олександр Володимирович
Львівська державна музична академія ім. М.В. Лисенка,
завідувач кафедри теорії музики (м.Львів)
кандидат мистецтвознавства, професор
Мазепа Лєшек Зигмунтович
Інститут музики Жешувського університету Міністерства освіти Польщі,
завідувач відділом досліджень музичної культури етнічного пограниччя (м. Жешув)
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України,
відділ музикознавства (м. Київ)
Захист відбудеться 31 березня 2006 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.869.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук у Львівській державній музичній академії ім. М.В.Лисенка за адресою: Львів 79005, вул. О.Нижанківського, 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської державної музичної академії ім. М.В. Лисенка за адресою: Львів, 79005, вул. О.Нижанківського, 5.
Автореферат розіслано 27 лютого 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент
О.Т.Катрич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність обраної теми зумовлена як відсутністю спеціального наукового дослідження про фортепіанно-виконавське мистецтво представників львівської гілкі польського піанізму, так і можливістю вияву нових аспектів взаємовпливу української та польської музичних культур.
Музично-культурне життя Львова за різних історичних обставин завжди було багатогранним, неповторним і своєрідним. Вагоме місце в ньому займало інструментальне, зокрема фортепіанне виконавство.
Вибір часового періоду розгляду поставленої проблеми продиктований об’єктивною ситуацією: його початок-80-ті роки ХІХ ст. визначають засадничі зміни у фортепіанному виконавстві зумовлені професіоналізацією піаністичної педагогіки та зокрема діяльністю К.Мікулі на посаді керівника Галицького Музичного Товариства (ГМТ) та консерваторії при ньому.
Завершення даного періоду повязано з подіями другої світової війни, новою культурною і кадровою політикою на західних землях України, масовою еміграцією поляків в тому числі яскравих мистецьких особистостей. Однак кращі традиції польського піанізму і надалі залишаються відчутними в діяльності мистців української, зокрема львівської фортепіанної школи.
Теоретична база дослідження. Першими українськими дослідниками, які розглядали питання польського піанізму в контексті загальнокультурних процесів Львова були Т. Старух, Н. Кашкадамова, Л. Кияновська та Л. Мазепа. Окремі питання даної проблеми висвітлені також в працях С. Павлишин. Г. Блажкевич, Б. Тихонюка, М. Попеля, О. Криштальського та інших.
Серед праць польських музикознавців назвемо дослідження фортепіанного мистецтва Є. Скарбовського, C. Дибовського, А. Ходковського, З. Джевєцького, та інших, в яких однак мало уваги приділено діяльності польських піаністів в освітніх та інших музичних інституціях Львова, а також їх концертній практиці даного періоду.
Формування більш цілісного уявлення про польську гілку львівського піанізму та про його впливи на автохтонну українську виконавську культуру видається цікавим і потрібним завданням.
Важливим матеріалом для обєктивного відтворення музичної культури даного періоду, творчості її яскравих представників є наукові праці і спогади видатних діячів фортепіанного мистецтва, а також їх учнів, колег, рідних (З.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОЛЬСЬКІ ПІАНІСТИ У ЛЬВОВІ ТА ЇХ ВНЕСОК У РОЗВИТОК ФОРТЕПІАННОГО ВИКОНАВСТВА ТА ПЕДАГОГІКИ (80-ті рр. ХІХ ст. – 40-і рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок