Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕПОЗИТНОЇ ПОЛІТИКИ В БАНКАХ УКРАЇНИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕПОЗИТНОЇ ПОЛІТИКИ В БАНКАХ УКРАЇНИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕПОЗИТНОЇ ПОЛІТИКИ В БАНКАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,75 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
КОЖЕЛЬ Наталія Олександрівна
УДК 336.713 (477)
УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕПОЗИТНОЇ ПОЛІТИКИ
В БАНКАХ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг та кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському банківському інституті НБУ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Смовженко Тамара Степанівна,
Львівський банківський інститут НБУ,
ректор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Науменкова Світлана Валентинівна,
Українська академія банківської справи,
завідувач кафедри (м. Суми);
кандидат економічних наук, доцент
Хміль Лариса Миколаївна,
Львівський банківський інститут НБУ,
(м. Львів).
Провідна установа: Київський національний економічний університет,
кафедра банківської справи (м. Київ).
Захист відбудеться 05.10.2005 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.154.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 02.09.2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічний наук І.З. Сторонянська
загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Однією з основних функцій банківської системи є раціональний розподіл фінансових ресурсів шляхом акумулювання тимчасово вільних коштів суб’єктів господарювання і населення та спрямування їх у кредитно-інвестиційний процес. Без достатньої ресурсної бази банки не можуть у належних обсягах здійснювати кредитування поточних потреб юридичних та фізичних осіб, реалізовувати потужні інвестиційні проекти. Необхідною умовою досягнення зазначених цілей є залучення значних ресурсів, зокрема депозитних.
Забезпечення банківської діяльності необхідними обсягами депозитних коштів є одним з пріоритетних напрямів, що визначають стратегічні напрями розвитку як їхньої діяльності, так і економіки України загалом. У банківській сфері проблема формування оптимальних за обсягами і термінами депозитних ресурсів стоїть, як правило, на першому місці, що дає можливість стверджувати про важливість депозитної політики. У цьому контексті удосконалення депозитної політики банків України має теоретичне і практичне значення.
Теоретичні і практичні аспекти цієї проблеми, зокрема формування банками депозитних ресурсів, методи управління ними, активізація депозитної діяльності банків, досліджувалися в працях вітчизняних і зарубіжних учених-фахівців і спеціалістів: Г. Асхауера, І. Бланка, О. Васюренка, В. Геєця,
А. Герасимовича, О. Гриценка, О. Заруби, А. Кириченка, В. Колеснікова,
Т. Коха, Л. Кроливецької, А. Мороза, С. Науменкової, Л. Примостки, П. Роуза, М. Савлука, Дж. Сінкі, Т. Смовженко, В. Усоскіна, Л. Хміль та інших.
Однак значна кількість питань з удосконалення депозитної політики банків досі залишаються невисвітленими і потребують більш глибокого теоретичного та методичного дослідження. Нинішній механізм розроблення та втілення депозитної політики на рівні банків поки що не повною мірою відповідає сучасними вимогам банківської діяльності і не має необхідної методологічної основи. Потребують подальшого доопрацювання та удосконалення такі концептуальні питання, як формування банками депозитних ресурсів та управління ними, реалізація депозитної політики банків в умовах перехідної економіки, оцінка дієвості депозитної політики банків. Дискусійними залишаються питання оптимального співвідношення депозитних інструментів та особливості формування депозитної політики в умовах зростаючої конкуренції.
В умовах вітчизняної економіки потреба вивчення та дослідження умов ефективного розвитку депозитної політики банків, які дозволять поліпшити роботу банків, зумовлює вибір теми дисертаційної роботи та її актуальність і науково-практичну значимість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕПОЗИТНОЇ ПОЛІТИКИ В БАНКАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок