Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль тиреоїдних гормонів у регуляції обміну фосфоінозитидів у Печінці щурів різного віку

Роль тиреоїдних гормонів у регуляції обміну фосфоінозитидів у Печінці щурів різного віку

Назва:
Роль тиреоїдних гормонів у регуляції обміну фосфоінозитидів у Печінці щурів різного віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім.В.Н.КАРАЗІНА
КРАСІЛЬНІКОВА ОКСАНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 577.175.44+577.125
Роль тиреоїдних гормонів у регуляції обміну фосфоінозитидів у
Печінці щурів різного віку
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України (м. Харків).
Науковий керівник доктор біологічних наук
Бабенко Наталія Олексіївна,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна МОН України,
завідувач відділу фізіології онтогенезу
Науково-дослідного інституту біології
Офіційні опоненти доктор біологічних наук, професор
Соболєв Валерій Іванович,
Донецький національний університет МОН України,
завідувач кафедри фізіології людини і тварин
доктор біологічних наук, професор
Давидов Вадим В’ячеславович,
Інститут охорони здоровя дітей та підлітків
АМН України,
завідувач лабораторії вікової ендокринології та
обміну речовин
Провідна установа Інститут геронтології АМН України (лабораторія
регуляції метаболізму), м. Київ
Захист відбудеться “ 14 ” травня 2003 р. о 1515 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.17 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. ІІІ-15).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 11 ” квітня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Падалко В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з важливих питань сучасної фізіології є створення уявлень про цілісну картину функціонування живої клітини, яке включає в себе вивчення особливостей сприйняття клітиною регуляторного сигналу, з'ясування шляхів передачі сигналу в клітині, а також механізми формування адекватної фізіологічної відповіді. Відомо, що фосфоінозитиди відіграють важливу роль у процесах росту і диференціації клітин, передачі гормонального сигналу, формуванні фізіологічної відповіді клітин [Martin, 1998, 2001; Marushige, Marushige, 1999; Weermser et al., 1999]. Агоніст-залежний гідроліз фосфатидилінозит-4,5-бісфосфату (ФІФ2) за участю фосфатидилінозит (ФІ)-специфічної фосфоліпази С (ФЛС), що супроводжується утворенням вторинних посередників: діацилгліцерину (ДАГ) і інозит-1,4,5-трифосфату (ІФ3), збільшенням концентрації іонів Са2+ у цитоплазмі й активацією протеїнкінази С (ПКС), – один з універсальних механізмів проведення гормонального сигналу у клітину [Rhee, Baе, 1997; Anderson et al., 1999]. Глікозилфосфатидилінозити (ГФІ) є також джерелом вторинних месенджерів – ДАГ та інозитфосфогліканів, які впливають на рівень цАМФ, активність протеїнкінази А, регулюють транспорт глюкози в клітину і процеси глюконеогенезу [Singh et al., 1996; Frick et al., 1998; Bogdanowich, Pujol, 2000]. Утворення вторинних месенджерів у відповідь на дію зовнішніх стимулів багато в чому визначається базальним вмістом фосфоінозитидів та інтенсивністю процесів їхнього синтезу в клітинах [Cunningham et al., 1995; Willars et al., 1995]. На цей час існує уявлення, що порушення функціонування поліфосфоінозитидної сигнальної системи на пізніх етапах онтогенезу багато в чому визначає зміну чутливості клітин до дії регуляторних стимулів при старінні [Lipschitz et al., 1991; Witkowski, 1999; Alvarez et al., 2001].
Відомо, що тиреоїдні гормони є не тільки могутніми модуляторами ліпідного обміну [Бабенко, 1991; Hulbert, 1999], але й беруть участь у регуляції чутливості клітин до дії різноманітних агоністів [Andersen et al., 1991; Daza et al., 1998]. Отримано дані про те, що тиреоїдні гормони і тиреоїдний статус організму, в цілому, впливають на регуляцію ключового ферменту обміну фосфоінозитидів – ФЛС [Iruishijima et al., 1992; Jakab et al., 1993]. Разом з тим інформації щодо ролі тиреоїдних гормонів у метаболізмі сигнальних інозитліпідів недостатньо, а онтогенетичний аспект цього питання практично не вивчений.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Роль тиреоїдних гормонів у регуляції обміну фосфоінозитидів у Печінці щурів різного віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок