Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПЕРЕДАЧ ІЗ АРКОВИМИ ЗУБЦЯМИ СИНТЕЗОМ ЗА КРИТЕРІЯМИ ЇХ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПЕРЕДАЧ ІЗ АРКОВИМИ ЗУБЦЯМИ СИНТЕЗОМ ЗА КРИТЕРІЯМИ ЇХ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

Назва:
УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПЕРЕДАЧ ІЗ АРКОВИМИ ЗУБЦЯМИ СИНТЕЗОМ ЗА КРИТЕРІЯМИ ЇХ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Володимира Даля
Ревякіна Ольга Олександрівна
УДК 621.83
УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЦИЛІНДРИЧНИХ
ПЕРЕДАЧ ІЗ АРКОВИМИ ЗУБЦЯМИ СИНТЕЗОМ
ЗА КРИТЕРІЯМИ ЇХ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
Спеціальність 05.02.02 – машинознавство
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луганск – 2003
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Шишов Валентин Павлович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля, професор кафедри „Машинознавство”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Грібанов Віктор Михайлович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля, завідуючий кафедрою „Прикладна математика”
кандидат технічних наук, доцент
Матюшенко Микола Васильович,
Національний технічний університет „Харківський політехнічний
інститут", докторант кафедри „Нарисної геометрії та графіки”
Провідна установа - Одеський національний політехнічний університет, кафедра "Теоретична механіка і машинознавство", Міністерства Освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “_28_” _листопада_ 2003 р. о __1000____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 29.051.03 Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля за адресою:
91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20 а
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля за адресою:
91034, г. Луганськ, кв. Молодіжний, 20 а
Автореферат розісланий “_23_” _жовтня_2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________ Осенін Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У сучасних машинах для передачі руху від приводу до робочої частини широко використовуються передачі зачепленням із паралельними, що перетинаються і перехрещуються осями. Найбільше поширення мають циліндричні зубчасті передачі з паралельними осями, подальше удосконалювання яких можна забезпечити, застосовуючи колеса з арковими зубцями.
Актуальність теми. Технічний прогрес передбачає вирішення задач підвищення якості, надійності, економічності і продуктивності машин, устаткування, інших виробів машинобудування і в тому числі, їхніх приводів. Це у повній мірі відноситься до України, яка володіє розвиненим машинобудівним комплексом з великим обсягом випуску машин і обладнання різноманітного призначення.
При удосконалюванні зубчастого приводу машин перспективним є застосування циліндричних передач з арковими зубцями, що володіють високою навантажувальною спроможністю і плавністю роботи, а також простотою локалізації контакту робочих поверхностей, відсутністю осьової сили в зачепленні. Поширені зубчасті передачі з арковими зубцями, що мають профілі, нарізані інструментом з вихідним контуром, окресленим відрізками прямих (квазиевольвентні передачі) мають недостатню контактну міцність, а їхнє застосування не реалізує повною мірою можливості таких передач. Підвищити навантажувальну спроможність передач з арковими зубцями можливо застосуванням зачеплення Новікова. Але такі передачі мають велику ширину зубчатих коліс для забезпечення достатнього коефіцієнта осьового перекриття із-за відсутності профільного перекриття.
Актуальною задачею подальших досліджень передач зачепленням є створення високонавантажених циліндричних передач з арковими зубцями, які не володіють вказаними недоліками квазиевольвентних і аркових передач з зачепленням Новікова. Ця задача може бути вирішена шляхом синтезу геометрії зубців аркових передач за заданими високими значеннями критеріїв навантажувальної спроможності (критеріїв працездатності) зачеплення, що покладено в основу досліджень, які проведені в даній роботі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилося в рамках робіт, проведених Луганським відділенням Підйомно-транспортної Академії Наук України; за планом робіт Східноукраїнського національного університету (СНУ) (тема ГН-31-98, № ДР 01980002856; тема ГН-15-01, № ДР 01010003278; тема ГН-31-03, № ДР 01030000426); по госпдоговірній темі з ХК “Луганськтепловоз” (тема М-23-02, № ДР 01030000125), на підставі програм науково-технічного співробітництва СНУ з ПО “Луганський верстатобудівний завод” (договір НТС-П-10-02) і холдинговою компанією “Луганськтепловоз” (договір НТС-П-11-02).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЦИЛІНДРИЧНИХ ПЕРЕДАЧ ІЗ АРКОВИМИ ЗУБЦЯМИ СИНТЕЗОМ ЗА КРИТЕРІЯМИ ЇХ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок