Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНА БІОЛОГІЧНА ОЧИСТКА МАЛИХ ОБ’ЄМІВ СТІЧНИХ ВОД

КОМПЛЕКСНА БІОЛОГІЧНА ОЧИСТКА МАЛИХ ОБ’ЄМІВ СТІЧНИХ ВОД

Назва:
КОМПЛЕКСНА БІОЛОГІЧНА ОЧИСТКА МАЛИХ ОБ’ЄМІВ СТІЧНИХ ВОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,23 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ТЕТЕРЯ АЛЕКСАНДР
УДК 628.35
КОМПЛЕКСНА БІОЛОГІЧНА ОЧИСТКА
МАЛИХ ОБ’ЄМІВ СТІЧНИХ ВОД
05.23.04 – Водопостачання, каналізація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: | Олійник Олександр Якович,
доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри гідравліки та водовідведення.
Офіційні опоненти: | Хоружий Петро Данилович,
доктор технічних наук, професор, завідувач відділу Інституту гідротехніки і меліорації УААН.
Давиденко Олександр Іванович,
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу науково-дослідного і конструкторсько-технологічного інституту міського господарства Держбуду України.
Провідна установа: | Харківська державна академія міського господарства.
Захист дисертації відбудеться “25” лютого 2004 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.07 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31, ауд.466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий “22” січня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., професор Василенко О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із пріоритетів розвитку України є охорона навколишнього середовища, в якому ведуче місце займає рішення проблеми збереження природних водойм і підземних вододжерел від забруднення стічними водами. Тому в останні роки в нашій країні прийнято ряд Урядових постанов і нормативних актів, спрямованих на поліпшення стану водних об’єктів і подальший розвиток водопостачання і каналізації.
Побутові стічні води поряд з мінеральними органічними забрудненнями містять різні патогенні організми і є епідеміологічно небезпечними для людини і довкілля.
Біологічний метод займає провідне місце в очищенні господарсько-побутових стічних вод. У процесі біологічної очистки частина органічних речовин, що окисляються мікроорганізмами активного мулу, використовується в процесі біосинтезу, а частина перетворюється в нешкідливі продукти окислення – воду, вуглекислий газ, оксид азоту і т.п.
Інтенсивне будівництво в неканалізованих районах, висока вартість великих очисних споруд і каналізаційних мереж створюють умови для вирішення задач, пов’язаних з обробкою стічних вод і наступним їх відведенням шляхом будівництва малих локальних очисних споруд.
Тому досить актуальним є удосконалення існуючих, розробка більш ефективних і надійних в експлуатації науково обґрунтованих установок малої продуктивності (УМП), які дозволяють проводити комплексну біологічну очистку стічних вод від різних забруднень.
Запропонована УМП BIOTAL продуктивністю від 1 до 20 м/добу цілком відповідає зазначеним високим вимогам.
При створенні технології BIOTAL була закладена концепція, відмінна від класичної, котра дозволяє не тільки очистити стічні води, але і утилізувати продукти очищення до стану продуктів споживання – технічної води і мінеральних добрив, тобто не вимагає додаткового доочищення, що є також важливим і актуальним при вирішенні проблем захисту навколишнього середовища від забруднень.
З огляду на особливу специфіку очистки малих об’ємів стічних вод в умовах високої нерівномірності гідравлічних і органічних навантажень, зміни властивостей і складу стічних вод, що надходять, інженерні рішення при розробці даної технології були спрямовані на забезпечення високої якості очистки стічних вод, усталеної роботи і простоти конструкції УМП при незначних капітальних і експлуатаційних витратах. Особлива увага була приділена автоматизації процесів очистки стічних вод для роботи УМП в оптимальних режимах і виключення впливу на процес очистки людського фактора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА БІОЛОГІЧНА ОЧИСТКА МАЛИХ ОБ’ЄМІВ СТІЧНИХ ВОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок