Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічний механізм управління податковими зобов'язаннями підприємства

Організаційно-економічний механізм управління податковими зобов'язаннями підприємства

Назва:
Організаційно-економічний механізм управління податковими зобов'язаннями підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Донецький національний університет
Шевченко Олена Вадимівна
УДК 65.011:336.221 (477)
Організаційно-економічний механізм управління
податковими зобов'язаннями підприємства
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент Національної
академії наук України
Лисенко Юрій Григорович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк) .
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Єгоров Петро Володимирович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри фінансів та банківської справи, декан обліково-фінансового факультету (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, доцент Берсуцький Антон Якович, Донецький університет економіки та права, доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій, проректор з економічної та фінансової діяльності (м. Донецьк).
Провідна установа -– Національний університет "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України, кафедра менеджменту і міжнародного підприємництва (м. Львів).
Захист дисертації відбудеться 22.01.2007р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 1 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією з важливих передумов економічного розвитку країни є переорієнтація державних і недержавних фінансових потоків на укріплення реального сектору економіки та інвестиційні цілі, що є запорукою стійкого розвитку. Згідно зі статистичними даними фінансовий результат по всіх видах економічної діяльності у 2005 р. збільшився до 65 млрд. грн., при тому що в 2004 році його сума складала 60,1 млрд.грн. За той же період суми податкових платежів до бюджетів всіх рівнів складали відповідно 91,5 млрд.грн. та 131,8 млрд.грн., що говорить про значний потенціал цього джерела фінансових ресурсів. З проблемних питань, що виникають у процесі збору, розподілу податків та податкового навантаження особливо виокремлюється конфлікт між можливостями економічної ефективності і соціальною справедливістю. Вирішення суперечностей між вказаними цілями та компроміс між суспільним і приватним секторами у сфері фінансів можливий лише на базі використання сучасних інструментів та методів управління.
Відповідно до цього слід зазначити, що сьогодні українські підприємства недостатньо ефективно управляють своїми фінансовими ресурсами, а особливо податковими зобов'язаннями. Такий стан справ обумовлений також відсутністю орієнтованих на практичне використання інструментів і методів організації системи управління податковою складовою економічної діяльності підприємства. Особливо це стосується механізму управління податковими зобов'язаннями та податковим кредитом в цілому.
Проблемам вдосконалення систем податкового менеджменту і податкового планування підприємств надається значна увага з боку вітчизняних і зарубіжних учених-економістів. Розробки в області управління оподаткуванням підприємств та економіки в цілому виступали об'єктом досліджень таких учених, як А.В. Бризгалін, Є.В. Балацький, О.Д. Василик, В.П. Вишневський, В.В. Вітлінський, П.В. Єгоров, Ю.Г. Лисенко, А.М. Поддєрьогін, Т.М. Рева, Дж.Е. Стигліц, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм управління податковими зобов'язаннями підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок