Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОМБУДСМЕН У СИСТЕМІ ІНСТИТУТІВ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

ОМБУДСМЕН У СИСТЕМІ ІНСТИТУТІВ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ОМБУДСМЕН У СИСТЕМІ ІНСТИТУТІВ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,12 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ДІДКОВСЬКА Ірина Олександрівна
УДК 242.7:316.37
ОМБУДСМЕН У СИСТЕМІ ІНСТИТУТІВ
ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ:
ПОРІВНЯЛЬНО-ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін Європейського університету.
Науковий керівник —
доктор політичних наук, професор
Оніщенко Ірина Григорівна,
Європейський університет, професор кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін.
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Копійка Валерій Володимирович
Інститут міжнародних відносин та зовнішньої політики
Київського Національного університету
імені Тараса Шевченка, професор кафедри
міжнародних відносин та зовнішньої політики;
кандидат політичних наук
Полішкарова Олена Олександрівна
Київський міжнародний університет,
декан кафедри політології.
Провідна установа —
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра політології і державного управління
Захист відбудеться “ 20 ” квітня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України: 01601, м. Київ, вул. Трьох-святительська, 4.
Автореферат розіслано “ 20 ” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук М.Д. Ходаківський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Зміна пріоритетів зовнішньої політики України, її орієнтованість на інтеграційні вектори розвитку створили можливість проведення реформ в усіх галузях життя сучасного українського суспільства. До позитивних змін у сфері правозахисту слід віднести зорієнтованість на європейську систему, одним з елементів якої є інститут омбудсмена. До того ж, зазначена правозахисна система додатково запровадила нову, наднаціональну форму функціонування інституту омбудсмена, який діє як у Раді Європи, так і у Європейському Парламенті.
Сьогодні в умовах побудови в Україні демократичної, соціальної, правової держави одночасно відбувається складний процес формування громадянського суспільства. Такий процес, у свою чергу, вимагає дієвих соціально-економічних, політичних та культурних змін, а особливо, – вдосконалення механізму функціонування державної влади. Інститут омбудсмена, основне завдання якого полягає у позитивній зміні взаємовідносин тріади “держава – людина – суспільство” та встановленні між ними зворотного зв’язку, є важливим елементом громадянського суспільства. Як відповідь на активне відмежування інститутів державної влади від інтересів та потреб громадян, високий рівень бюрократизму та корупції, пануючий правовий нігілізм та нехтування правами людини, суспільство запроваджує нові інститути правозахисту. З огляду на те, що існуючі правозахисні державні та недержавні інститути неспроможні належним чином захищати права людини та вирішувати проблеми, що накопичувались роками, суспільство починає пошук та створення нових, демократичних за своєю суттю гарантій прав людини.
Ступінь зрілості будь-якого громадянського суспільства залежить від дотримання прав людини з боку держави, права, закону й правопорядку та перспектив розвитку цього процесу. Проголосивши своїм політичним курсом побудову демократичного суспільства, Україна визнала необхідність проведення політико-правової реформи у багатьох сферах свого життя та прийняла зобов’язання щодо імплементації норм міжнародного та європейського законодавства в галузі прав людини у національне. Тому важливим завданням є зосередження уваги на вивченні досвіду демократичних перетворень у багатьох країнах світу, які вже досягли певних результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОМБУДСМЕН У СИСТЕМІ ІНСТИТУТІВ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок