Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні особливості організаторської діяльності менеджера освіти в умовах Карачаєво-Черкеської республіки

Психологічні особливості організаторської діяльності менеджера освіти в умовах Карачаєво-Черкеської республіки

Назва:
Психологічні особливості організаторської діяльності менеджера освіти в умовах Карачаєво-Черкеської республіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,73 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут психології імені Г. С. Костюка АПН України
Байрамуков Магомет Іссайович
УДК 316.6(048)
Психологічні особливості організаторської діяльності менеджера освіти в умовах
Карачаєво-Черкеської республіки
19.00.05 – соціальна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук
КИЇВ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Науковий керівник – кандидат психологічних наук, доцент
КОЛОМІНСЬКИЙ Наум Львович,
Міжрегіональна академія управління
персоналом, завідувач кафедри психології
Офіційні опоненти: – доктор соціологічних наук, професор
ПІРЕН Марія Іванівна,
Українська Академія управління при Президентові
України, професор кафедри політології;

кандидат психологічних наук, доцент
КОРНЄВ Микола Ничипорович,
Національний університет ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри соціальної психології
Провідна установа – Інститут соціології НАН України (м. Київ),
Центр етносоціологічних та етнополітичних досліджень.
Захист відбудеться 12 червня 2001 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “__11_“___травня_____ 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Балл Г. О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Необхідність удосконалення управлінської діяльності в школах Карачаєво-Черкеської республіки та створення корпусу директорів-професіоналів обумовлюється в основному такими факторами:
1)
потребою демократизації системи управління освітою;
2)
запровадженням ідей гуманістичної психології і педагогіки в масову педагогічну практику;
3)
реалізацією ефективних методів управління, що широко використовуються в економічно розвинених країнах із сталими демократичними традиціями.
Ефективне управління організаціями можливе лише на основі знання законів регуляції їхньої діяльності. На дослідження відповідних соціально-психологічних механізмів і параметрів та розробку принципів успішної взаємодії особистості з організацією було спрямовано зусилля багатьох вчених, що працюють у галузі теорії управління і соціальної психології (Г. М.Андреєва, П.М.Блау, Р.Блейк, М.І.Бобнева, Л.П.Буєва, Є.І.Головаха, А.І.Донцов, О.Л.Журавльов, Ю.М.Забродін, Я.Зеленевський, В.П.Казміренко, П.М.Керженцев, Т.Котарбінський, І.С.Мангулов, Дж.С.Моутон, О.І.Пригожин, В.А.Семиченко, М.І.Сетров, Л.І.Уманський, О.С.Чернишов, С.Янг, Я.Яноушек та ін.). Встановлено, зокрема, що вдосконалення спілкування суб’єктів спільної діяльності може бути важливим засобом підвищення ефективності управління в організаціях.
Є чимало соціально-психологічних розробок, які забезпечують наукову базу для цілеспрямованого вдосконалення і розвитку практики управління у будь-якій галузі професійної діяльності, у тому числі – в освіті. Але дії менеджера, як відомо, завжди професійно обумовлені, певним чином унікальні, отже підлягають регламентуванню лише на принциповому рівні. Саме цим пояснюється наявність великої кількості праць з різних видів галузевого менеджменту та невпинне зростання інтересу до психологічних проблем управлінської діяльності у конкретних умовах різних за профілем організацій. Власної системи психологічного забезпечення потребує і педагогічний менеджмент.
В Україні дослідження психологічних проблем управлінської діяльності в освіті проводяться з початку 70-х років і спрямовані на вивчення психологічних передумов оптимізації керівництва педагогічним колективом школи та створення в ній сприятливого, творчого клімату; впливу особистісних якостей директора школи, властивого йому стилю керівництва на згуртованість і професійну дієздатність педколективу, на задоволеність вчителів своєю працею, на якість навчально-виховного процесу; психологічної компетентності керівників та форм і методів підвищення її рівня; мотивації директорів до підвищення рівня управлінської діяльності тощо (Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Психологічні особливості організаторської діяльності менеджера освіти в умовах Карачаєво-Черкеської республіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок