Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОВЕРХНЕВІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ В ШАРАХ МОЛЕКУЛ, ЩО АДСОРБОВАНІ НА ПОВЕРХНІ ТВЕРДОГО ТІЛА

ПОВЕРХНЕВІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ В ШАРАХ МОЛЕКУЛ, ЩО АДСОРБОВАНІ НА ПОВЕРХНІ ТВЕРДОГО ТІЛА

Назва:
ПОВЕРХНЕВІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ В ШАРАХ МОЛЕКУЛ, ЩО АДСОРБОВАНІ НА ПОВЕРХНІ ТВЕРДОГО ТІЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ
ІМЕНІ В.Є. Лашкарьова
ДЕМИДЕНКО ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 538.975; 535.375.5; 539.217
ПОВЕРХНЕВІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ В ШАРАХ МОЛЕКУЛ, ЩО АДСОРБОВАНІ НА ПОВЕРХНІ ТВЕРДОГО ТІЛА
(01.04.07 – фізика твердого тіла)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ–2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова Національної Академії наук України, м. Київ.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук
Лозовський Валерій Зіновійович
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри напівпровідникової
електроніки радіофізичного факультету.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Дмитрук Микола Леонтійович
Інститут фізики напівпровідників
ім. В.Є. Лашкарьова НАН України,
завідувач відділом поляритонної оптоелектроніки;
доктор фізико-математичних наук, професор
Тарасенко Сергій Вадимович
Донецький фізико-технічний інститут
iм. О.О. Галкіна НАН України,
заідувач відділом теорії магнетизму та фазових переходів.
Захист дисертації відбудеться 21 вересня 2007 р. о 1415 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.199.01 в Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України за адресою: 03028,
м. Київ-28, проспект Науки, 41 (Конференц-зал корпусу № 5).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України (03028, м. Київ-28, проспект Науки, 45).
Автореферат розісланий 17 серпня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.199.01
кандидат фізико-математичних наук Охріменко О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток напівпровідникових технологій наблизив сучасну елементну базу електроніки до фізичної межі за розмірами, швидкодії та щільності збереження інформації. Ця обставина стимулювала пошук принципово нових підходів при вирішенні завдань по створенню систем обробки та зберігання інформації. Одним із актуальних напрямків при вирішенні таких завдань є створення пристроїв молекулярної електроніки, елементна база яких базується на використанні молекулярних систем [1].
На початкових етапах розвитку технологій в якості найпростіших молекулярних систем можуть бути використані шари молекул, що адсорбовані на поверхні твердого тіла. Зокрема це можуть бути молекули органічних барвників, що характеризуються високими значеннями перерізу поглинання світла та квантового виходу люмінесценції, а спектри поглинання та люмінесценції цих молекул, як правило, знаходяться у видимій чи інфрачервоній ділянці спектру [2]. А та обставина, що багато із них (зокрема молекули родаміну В чи еритрозину) адсорбуються на поверхнях напівпровідників та діелектриків із малою енергією зв’язку [3] (тобто можуть утворювати фізадсорбовані покриття на поверхні цих тіл), робить їх зручними для спектроскопічних досліджень. Усе це обумовлює перспективність використання фізадсорбованих шарів органічних барвників у пристроях молекулярної електроніки, що в свою чергу потребує проведення досліджень по вивченню фізики системи “молекулярний шар – поверхня твердого тіла”.
Ефективними методами досліджень, що широко використовуються при вивченні адсорбованих на межі розділу шарів, є оптичні методи. Зокрема це можуть бути: еліпсометрія, спектроскопія поверхневих хвиль, спектроскопія комбінаційного розсіювання, генерація гармонік та інші [4,5]. Із перерахованих методів найбільшу чутливість до стану поверхні має метод спектроскопії поверхневих хвиль завдяки тому, що поверхнева електромагнітна хвиля (ПЕХ), розповсюджуючись вздовж поверхні, накопичує дію поверхні на неї, що робить його одним із найбільш чутливих та зручних методів для експериментальних досліджень адсорбційних покриттів.
Як правило, основну увагу при дослідженні молекулярних шарів методами спектроскопії поверхневих хвиль приділяють виявленню кореляцій між окремими характеристиками поверхневої хвилі, зокрема її дисперсійними властивостями та характеристиками нанесеного на поверхню шару [4,5].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОВЕРХНЕВІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ В ШАРАХ МОЛЕКУЛ, ЩО АДСОРБОВАНІ НА ПОВЕРХНІ ТВЕРДОГО ТІЛА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок