Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНОГО ТА ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ МІСЬКОГО ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

МЕТОДОЛОГІЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНОГО ТА ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ МІСЬКОГО ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНОГО ТА ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ МІСЬКОГО ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,95 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Пастушенко Павло Петрович
УДК 346.5 : 349.6 : 504.064
МЕТОДОЛОГІЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНОГО ТА ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ МІСЬКОГО ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної Академії наук України.
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор,
Хвесик Михайло Артемович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
завідувач відділу проблем використання та
охорони водних ресурсів.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Коваль Ярослав Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу
проблем використання і охорони лісових ресурсів;
кандидат економічних наук, доцент Горбач Людмила Миколаївна,
Волинський державний університет ім. Л. Українки,
кафедра державних фінансів
Провідна установа:
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ економіко-екологічних проблем приморських регіонів, м. Одеса.
Захист відбудеться 23 лютого 2004 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою:
01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий 20 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Бандур С. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміцнення власного економічного потенціалу, розвиток державності, врегулювання проблем перехідного періоду – основні чинники, які забезпечують динамічність соціально-економічної системи України, благополуччя та добробут людей. Проте сучасний стан розвитку, перетворення, які відбуваються в нашій державі, здійснюються в складних, часом екстремальних екологічних умовах.
Природне середовище в Україні зазнає подальшого техногенного навантаження і склалася ситуація, коли природа вже неспроможна відновити порушену екологічну рівновагу. Однак подальший розвиток економіки призводить до нових і підсилює наявні антропогенні впливи на довкілля, в тому числі і природні ресурси. Виходячи з цього, одним із найскладніших завдань на сучасному етапі розвитку є докорінна екологічна реконструкція всієї господарської діяльності нашої країни, забезпечення сталого розвитку народногосподарського комплексу.
Важливе місце серед економіко-екологічних проблем займають процеси урбанізації, які характеризуються масштабністю, глобальністю і високими темпами розвитку. Міське середовище стає визначальним в багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні, де мають місце як позитивні, так і негативні тенденції у функціонуванні міст.
Одним із проявів урбанізації є все більш широкий розвиток техногенного середовища, взаємодія якого з географічним середовищем набирає нових форм і, як правило, приводить до порушення екологічної рівноваги між природою і суспільством, виникнення незворотних процесів в природі, що в кінцевому рахунку негативно відображається на людині. Зосередження в межах міських поселень багатьох джерел шкідливих викидів негативним чином впливає не тільки на довкілля, але і на здоров'я та нормальну життєдіяльність міських жителів.
В межах міських агломерацій підсилюються процеси негативного впливу на повітряний басейн, земельні, водні, лісові ресурси, комфортність проживання населення. Тому проблема економіко-екологічної та правової оцінки міського природокористування, його ефективного регулювання та відтворення набуває значної гостроти, особливо в процесі реформування інституту власності, становлення ринкових економічних відносин. Екологічні стосунки в системі "місто - довкілля" дуже напружені і всебічне дослідження їх дасть можливість значно зменшити цю напругу і сформувати таке середовище, яке б найбільшою мірою сприяло духовному і економічному прогресу суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНОГО ТА ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ МІСЬКОГО ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок