Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНИЖЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ ЗВАРЮВАЛЬНИХ НАПРУЖЕНЬ У КІЛЬЦЕВИХ ШВАХ ТРУБОПРОВОДІВ ОБРОБКОЮ ВИБУХОМ

ЗНИЖЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ ЗВАРЮВАЛЬНИХ НАПРУЖЕНЬ У КІЛЬЦЕВИХ ШВАХ ТРУБОПРОВОДІВ ОБРОБКОЮ ВИБУХОМ

Назва:
ЗНИЖЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ ЗВАРЮВАЛЬНИХ НАПРУЖЕНЬ У КІЛЬЦЕВИХ ШВАХ ТРУБОПРОВОДІВ ОБРОБКОЮ ВИБУХОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,69 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОЗВАРЮВАННЯ ім. Є. О. ПАТОНА
Бризгалін Андрій Геннадійович
УДК 621.791.09:539.319
ЗНИЖЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ ЗВАРЮВАЛЬНИХ НАПРУЖЕНЬ У
КІЛЬЦЕВИХ ШВАХ ТРУБОПРОВОДІВ ОБРОБКОЮ ВИБУХОМ
Спеціальність 05.03.06 – Зварювання та споріднені технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ -- 2006 р.
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України
Науковий керівник: доктор технічних наук, с.н.с.
Добрушин Леонід Давидович
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН
України, завідуючий відділом
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Степанів Геннадій Володимирович
Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренко НАН
України, завідуючий відділом
член-кореспондент НАН України,
доктор технічних наук, с.н.с.
Кир’ян Валерій Іванович
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН
України, завідуючий відділом
Провідна установа: Національний технічний університет України “
Київський політехнічний інститут”, м. Київ
Захист відбудеться “ 24 ” січня 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України: Україна, 03680, м. Київ-150, вул. Боженко, 11.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України: Україна, 03680, м. Київ-150, вул. Боженка, 11.
Автореферат розісланий " 15 " грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук ________________________ Киреєв Л. С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена подальшому розвитку уявлень про механізм зниження і раціонального змінювання полів залишкових зварювальних напружень обробкою вибухом (ОВб), розробці нових і оптимізації існуючих технологічних процесів зняття залишкових напружень (ЗН) у кільцевих швах металоконструкцій відповідального призначення з метою підвищення їхньої надійності та корозійної стійкості, удосконаленню методів контролю напруженого стану виробів з конструкційних сталей.
Актуальність теми. Зварювальні залишкові напруження є енергетичною основою зародження та розвитку тріщиноподібних дефектів, що є місцями ініціювання руйнування металоконструкцій, тому їхнє зняття в кільцевих швах труб можна віднести до основних заходів щодо забезпечення довговічності трубопроводів, особливо тих, що працюють у контакті з корозійно-активними середовищами, зокрема такими, які містять сірководень. Економічність і оперативність ОВб дозволяють розглядати її як найбільш перспективну технологію зниження ЗН у кільцевих швах труб.
Підтримка працездатності трубопроводів, насамперед магістральних газо- і нафтопроводів, здійснюється шляхом поетапної заміни найбільш дефектних ділянок, що обумовлює досить часту зміну типорозмірів труб, що зварюються. Існуючі підходи до розрахункового визначення параметрів ОВб передбачають обов'язкову участь фахівців-розробників. Проблема створення інженерних методів визначення параметрів ОВб і оперативних способів контролю результатів обробки, які могли б застосовуватися при широкому промисловому використанні ОВб фахівцями різних галузей промисловості без залучення розробників технології, є досить актуальною. Її рішення дозволить представити технологію ОВб як продукт, готовий для реалізації зацікавленим організаціям.
Актуальною є також розробка дешевих і легкоздійсненних на практиці методів контролю напруженого стану конструкцій.
Зв'язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася автором у відділі зварювання, різання і обробки металів вибухом Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України. Матеріали дисертації отримані в ході роботи з вирішення проблеми 0.72.01 “Розробити і впровадити технологічні процеси, що підвищують експлуатаційну надійність зварних металоконструкцій та грунтуються на використанні енергії вибуху” (постанова ДКНТ і Держплану СРСР від 12.12.80 р. № 472/248, держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗНИЖЕННЯ ЗАЛИШКОВИХ ЗВАРЮВАЛЬНИХ НАПРУЖЕНЬ У КІЛЬЦЕВИХ ШВАХ ТРУБОПРОВОДІВ ОБРОБКОЮ ВИБУХОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок