Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКIВ НА ВIЙСЬКОВО-КОЗАЦЬКИХ ТРАДИЦIЯХ У ПРОЦЕСI ДОПРИЗОВНОЇ ПIДГОТОВКИ

ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКIВ НА ВIЙСЬКОВО-КОЗАЦЬКИХ ТРАДИЦIЯХ У ПРОЦЕСI ДОПРИЗОВНОЇ ПIДГОТОВКИ

Назва:
ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКIВ НА ВIЙСЬКОВО-КОЗАЦЬКИХ ТРАДИЦIЯХ У ПРОЦЕСI ДОПРИЗОВНОЇ ПIДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,04 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кириченко Олександр Васильович
УДК 37.032:37.035.7
ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКIВ НА ВIЙСЬКОВО-КОЗАЦЬКИХ ТРАДИЦIЯХ
У ПРОЦЕСI ДОПРИЗОВНОЇ ПIДГОТОВКИ
13.00.07 – теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Херсон – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керiвник - | доктор педагогічних наук, професор
Кучерявий Олександр Георгійович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор
Демінський Олексій Цезарович,
Донецький державний інститут здоров’я,
фізичного виховання і спорту, ректор;
 
кандидат педагогічних наук, доцент
Чабан Наталя Іванівна,
Херсонський державний університет,
завідувач кафедри української художньої культури.
Провідна установа - |
Інститут проблем виховання Академії
педагогічних наук України,
лабораторія фізичного розвитку,
м. Київ.
Захист відбудеться 26 жовтня 2006 року о 12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.01 у Херсонському державному університеті за адресою: 73003, м.Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27, ауд. 256 (зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73003, м.Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
Автореферат розісланий 22 вересня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В.Бухтій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Про соціальне замовлення загальноосвітній школі на національно свідомого випускника, психологічно, морально і практично готового до захисту Вітчизни, йдеться в Національній доктрині розвитку освіти, Концепції допризовної підготовки та військово-патріотичного виховання молоді, Національній програмі виховання дітей
і учнівської молоді в Україні та в інших нормативних документах.
Водночас, як свідчать щорічні звіти військкоматів, готовність допризовної молоді до захисту Вітчизни загалом не повністю відповідає державним вимогам. За висновками призовних комісій, більшість із допризовників мають незадовільний стан здоров’я (щорічно визнаються хворими понад 90% випускників загальноосвітніх шкіл), низький рівень сформованості мотивів до служби в Збройних Силах України. Відзначено численні факти відсутності в молоді ґрунтовних знань про духовні та військово-патріотичні традиції українського козацтва, його ідеали і прагнення. У практиці виховного процесу в загальноосвітніх школах, як правило, не актуалізуються найкращі зразки військової тактики, багатовіковий досвід наших пращурів щодо духовного становлення і фізичного загартування майбутніх захисників Вітчизни. Сам процес їх національно-патріотичного виховання не здійснюється на діагностичній та особистісно орієнтованій основах. Вимагає особистісної орієнтації та розширення цільових орієнтирів і процес викладання предмета „Захист Вітчизни”. Більшість керівників освіти й педагогів уже усвідомлюють потребу в удосконаленні допризовної підготовки на підґрунті відродження найкращих військово-козацьких традицій, бачать її роль у формуванні системи національної безпеки України. Загрозу безпеці країни також посилює відсутність затвердженої на державному рівні навчально-виховної програми та концепції підготовки молоді до захисту Вітчизни з урахуванням національних військово-козацьких традицій та особливостей українського менталітету, результатів відповідних наукових досліджень.
Загалом в Україні вже створена теоретична база для розв’язання завдань щодо реформування допризовної підготовки старшокласників. Морально-психологічні основи відродження козацької педагогіки та духовності вивчали В.Каюков, В.Кузь, М.Левківський, В.Лозова, І.Мартинюк, В.Оржеховська, Ю.Руденко, С.Стефанюк, А.Цьось, Н.Чабан та ін.
Різні аспекти військово-патріотичного виховання допризовників були предметом досліджень А.Вірковського, В.Заболотного, М.Зубалія, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКIВ НА ВIЙСЬКОВО-КОЗАЦЬКИХ ТРАДИЦIЯХ У ПРОЦЕСI ДОПРИЗОВНОЇ ПIДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок