Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Концептуальна еволюція політики США в питанні денуклеарізації України (1991-1997 рр.)”

Концептуальна еволюція політики США в питанні денуклеарізації України (1991-1997 рр.)”

Назва:
Концептуальна еволюція політики США в питанні денуклеарізації України (1991-1997 рр.)”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,72 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова
Покась Михайло Сергійович
УДК 94:327.82(73)"1991/1997"“
Концептуальна еволюція політики США в питанні денуклеарізації України (1991-1997 рр.)”
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Одеса – 2001
Дисертацією е рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті
ім. І.І. Мечникова
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
Коваль Ігор Миколаєвич,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова,
директор Інституту соціальних наук.
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Камінський Євген Євменович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
національної академії наук України, завідуючий відділом
доктор історичних наук, професор
Сабадирьов Іван Леонтійович,
Одеський державний морський університет,
професор кафедри українознавства.
 
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра нової та новітньої історії, м. Київ.
Захист відбудеться "_2.11.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.051.08 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Щепкіна 12, ауд. 9.
3 дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Преображенська , 12.
Автореферат розісланий 02.10.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лозовський А.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження найбільшою мірою визначається безпрецедентним актом Української держави, яка вперше в історії людства самостійно і добровільно прийняла рішення про відмову від ядерного статусу. Однак цьому передував складний і насичений подіями період, котрий поки що в українській історіографії не став об'єктом спеціального і цілісного вивчення.
Одним з найсерйозніших наслідків розпаду Союзу Радянських Соціалістичних Республік для системи міжнародних відносин стала загроза розширення числа держав, які володіли б сучасними засобами масового знищення людей. З іншого боку, Україна, Білорусь та Казахстан, на території яких, окрім Російської Федерації, також була розташована ядерна зброя, опинилися перед проблемою наявності на їх територіях значної кількості ядерної зброї - як тактичної, так і стратегічної, яка раніше належала СРСР.
Цей факт викликав помітну занепокоєність серед провідних держав Заходу не тільки тому, що виникала потенційна можливість розширення ядерного клубу, але й внаслідок створення потенціалу небезпечних прецедентів, у тому числі можливості порушення Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та зриву домовленостей про скорочення ядерних арсеналів, укладених між США та СРСР. На цьому тлі закономірним виглядає те, що протягом кількох років питання про денуклеаризацію України, керівництво якої зайняло своєрідну (принаймні відмінну від казахської і білоруської) позицію в цьому питанні стало одним з найважливіших як у двосторонніх американо-українських відносинах, так і у взаєминах України з європейськими державами і міжнародними організаціями.
На погляд дисертанта, безпрецедентна ситуація, що склалася на ниві ядерної зброї з розпадом СРСР, викликала не менш безпрецедентний інтерес до цього питання в середовищі американських науковців. Причому як сам цей інтерес, так і результати дослідницьких зусиль не виглядали скоординованими чи “спущеними згори”, про що свідчать серйозні концептуальні розходження між представниками різних наукових шкіл і дослідницьких центрів.
З огляду на панівну роль США у міжнародних відносинах так званого постбіполярного світу можна вважати логічним той факт, що тематика ядерного роззброєння України набула особливого звучання як у зовнішній політиці США, так і серед провідних суспільствознавців цієї держави. Від перших місяців української незалежності й аж до підписання угоди про денуклеаризацію України вона залишалася однією з найбільш серйозних в українсько-американських відносинах і наукових планах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Концептуальна еволюція політики США в питанні денуклеарізації України (1991-1997 рр.)”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок