Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРУЖНО-СТІЙКИЙ ОСТЕОСИНТЕЗ ПРИ ЛІКУВАННІ ДІАФІЗАРНИХ ПЕРЕЛОМІВ КІСТОК ГОМІЛКИ

ПРУЖНО-СТІЙКИЙ ОСТЕОСИНТЕЗ ПРИ ЛІКУВАННІ ДІАФІЗАРНИХ ПЕРЕЛОМІВ КІСТОК ГОМІЛКИ

Назва:
ПРУЖНО-СТІЙКИЙ ОСТЕОСИНТЕЗ ПРИ ЛІКУВАННІ ДІАФІЗАРНИХ ПЕРЕЛОМІВ КІСТОК ГОМІЛКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,59 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ПАТОЛОГІЇ ХРЕБТА ТА СУГЛОБІВ
ІМ. ПРОФ. М. І. СИТЕНКА АМН УКРАЇНИ
ДУБАС
Володимир Іванович
УДК 616.718.5/.6-001.5-089/84
ПРУЖНО-СТІЙКИЙ ОСТЕОСИНТЕЗ
ПРИ ЛІКУВАННІ ДІАФІЗАРНИХ ПЕРЕЛОМІВ
КІСТОК ГОМІЛКИ
14.01.21 - травматологія та ортопедія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті патології хребта та суглобів ім.проф.М.І.Ситенка АМН України та у Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
ПОПСУЙШАПКА Олексій Корнілійович,
Харківська медична академія післядипломної освіти
МОЗ України, проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук,
АНКІН Лев Миколайович,
Інститут травматології та ортопедії АМН України,
провідний науковий співробітник відділу травматології
та ортопедії дорослих;
доктор медичних наук, професор
ШЕВЧЕНКО Станіслав Дмитрович,
Інститут патології хребта та суглобів
ім. проф. М.І. Ситенка АМН України,
завідуючий відділом патології хребта
та суглобів дитячого віку.
Провідна установа: Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
кафедра травматології та ортопедії, м. Київ.
Захист відбудеться “_27”_червня_2001p. об_11.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.607.01 при Інституті патології хребта та суглобів ім.проф.М.І.Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту патології хребта та суглобів ім.проф.М.І.Ситенка АМН України (61024 , м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
Автореферат розісланий “ 25” травня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор медичних наук Радченко В.О.


Актуальність теми. Діафізарні переломи кісток гомілки становлять досить велику групу патології серед переломів довгих кісток - 28-35% (Смирнов В.Н.,1988, Дубров М.З., 1988). Вихід на інвалідність у зв’язку з порушенням процесу зрощення складає від 13,8 до 33,2% усіх патологій (Кочин И.В.,1989, Трофимович Н.И.,1989). У масштабах країни ці цифри виливаються у значні матеріальні збитки як із сторони держави, так і зі сторони сімей самих потерпілих. У досить важкому становищі опинились люди похилого віку та одинокі. Враховуючи такі умови, виникає необхідність у розробці простих, економічно вигідних, високоефективних методів лікування, які б легко витримували пацієнти.
Наявність перелому діафізу кісток гомілки ІІ і ІІІ ступеня фіксованості не викликає ні у кого заперечень відносно проведення їх остеосинтезу (Корж М.О., 1996). Вчені зупинились на необхідності стабільно-функціонального остеосинтезу (Рибачук О.І., 1996). Цей остеосинтез повинен забезпечувати стабільність фіксації відламків і якомога раннє відновлення функції травмованої кінцівки (Анкін Л.Н., 1994).
Останнім часом відмічається зміна поглядів на основні принципи остеосинтезу при лікуванні діафізарних переломів кісток. В останнє десятиріччя сформувався новий напрям, так званий біологічний або малоінвазивний остеосинтез. Його принципи обговорювались на ІІ Європейському зїзді травматологів в Давосі (1996), та на ІІІ зїзді травматологів країн Центральної Європи в Амстердамі (1998) (Гайко Г.В.,2000). Основним завданням малоінвазивного остеосинтезу є досягнення фіксації відламків без нанесення додаткової травми мяким тканинам у зоні перелому. Одним із провідних засобів його реалізації є апарати зовнішньої фіксації.
В останній час основоположники остеосинтезу вказують, що при всіх видах остеосинтезу необхідною умовою його функціонування є наявність мікрорухомості відламків, яка в міру зрощення повинна зменшуватись (Корж А.А., 1989, Корнилов Н.В., 1990, Gustilo R.B., 1993). Цей ефект вони називають осьовою динамізацією. Тому, при внутрішньому остеосинтезі використовується пластина з можливістю динамічної компресії, при інтрамедулярному остеосинтезі ефект динамізації створюється при блокуючому та неблокуючому його підвидах. Мюллер і автори в останній своїй монографії наголошують, що обовязковою умовою успішного використання зовнішнього остеосинтезу є створення умов осьової динамізації відламків у процесі лікування (Мюллер М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРУЖНО-СТІЙКИЙ ОСТЕОСИНТЕЗ ПРИ ЛІКУВАННІ ДІАФІЗАРНИХ ПЕРЕЛОМІВ КІСТОК ГОМІЛКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок