Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ОЦІНКИ НАВИЧОК ПІЛОТУВАННЯ КУРСАНТІВ–ЛЬОТЧИКІВ В ПРОЦЕСІ ЛЬОТНОЇ ПІДГОТОВКИ

МЕТОДИКА ОЦІНКИ НАВИЧОК ПІЛОТУВАННЯ КУРСАНТІВ–ЛЬОТЧИКІВ В ПРОЦЕСІ ЛЬОТНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
МЕТОДИКА ОЦІНКИ НАВИЧОК ПІЛОТУВАННЯ КУРСАНТІВ–ЛЬОТЧИКІВ В ПРОЦЕСІ ЛЬОТНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,85 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ
СІНЕНКО Дмитро Васильович
УДК 37.01:629.7
МЕТОДИКА ОЦІНКИ НАВИЧОК ПІЛОТУВАННЯ
КУРСАНТІВ–ЛЬОТЧИКІВ В ПРОЦЕСІ ЛЬОТНОЇ ПІДГОТОВКИ
13.00.02 – теорія та методика навчання (технічні дисципліни)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків-2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Міністерство оборони України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Дубнюк Андрій Васильович,
Харківський університет Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба, професор кафедри повітряної навігації та управління бойовими діями авіації, м. Харків.
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор
Макаров Роберт Микитович,
Державна льотна академія України, завідувач кафедри авіаційної педагогіки та психології, м. Кіровоград;
кандидат педагогічних наук, доцент
Ткаченко Олександр Анатолійович,
Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки, професор кафедри практичної психології, м. Кіровоград.
Захист відбудеться «22» травня 2008 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.108.01 в Українській інженерно-педагогічній академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16, зал засідань
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української інженерно-педагогічної академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16
Автореферат розісланий «16» квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.О.Брюханова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні умови реформування військової льотної освіти висувають вимоги до підвищення рівня професійної підготовки майбутніх льотчиків. Особливості підготовки військових фахівців визначені вимогами Концепції військової освіти в Україні та Державної програми розвитку Збройних Сил України на період 2006-2011 роки.
Науково-технічний прогрес в авіації значно змінив вимоги до підготовки льотного складу і в межах проблеми безпеки польотів визначив цілий ряд проблем, найважливішою з яких є проблема «людського фактора» та професійної надійності льотного складу. У зв’язку із цим все більша увага приділяється цьому фактору як основній складовій ефективності функціонування системи «людина-машина» і забезпечення її безпеки.
Як свідчить статистика авіаційних подій більше 90% із них пов’язані з «людським фактором», у той же час близько 75-80% усіх аварійних ситуацій у польоті закінчується успішно чи тяжкість їх зводиться до мінімуму в результаті своєчасних і безпомилкових дій екіпажу. Разом з тим 35-45% авіаційних подій відбувається, на думку експертів, через низький рівень професійної підготовленості льотного складу (у тому числі 50-70% катастроф). Отже, на сучасному етапі розвитку авіації проблема підготовки високопрофесійних льотчиків залишається актуальною.
Одним із наукових аспектів цієї проблеми є дослідження процесу набуття навичок пілотування курсантами-льотчиками під час льотної підготовки за допомогою сучасних методик оцінки таких навичок та використання результатів цих досліджень у льотному навчанні.
Аналіз наукових джерел показав, що проводились певні дослідження з проблем підготовки фахівців до професійної діяльності, у тому числі й льотчиків, формування у них навичок пілотування та контролю за їх набуттям. Результати цих досліджень торкаються таких проблем, як професійний відбір льотчиків та інших фахівців (Т.Т. Джамгаров, Є.О. Мілерян, В.Д. Небиліцин, К.К. Платонов, Б.М. Теплов, В.О. Трошин та ін.), формування професійної придатності (О.С. Деминський, Є.О. Клімов, В.Л. Маріщук та ін.), професійної підготовки фахівців (С.П. Бочарова, М.І. Дьяченко, О.Е. Коваленко, Р.Т. Раєвський, О.Г. Романовський та ін.), педагогічних основ професійної підготовки льотного складу (П.В. Картамишев, Р.М. Макаров, О.К. Тарасов та ін.), професійної діяльності пілотів і психічних особливостей їх льотної діяльності (Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДИКА ОЦІНКИ НАВИЧОК ПІЛОТУВАННЯ КУРСАНТІВ–ЛЬОТЧИКІВ В ПРОЦЕСІ ЛЬОТНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок