Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІЗИНГ В СИСТЕМІ СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ЛІЗИНГ В СИСТЕМІ СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ЛІЗИНГ В СИСТЕМІ СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,93 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Галущак Ольга Ярополківна
УДК 656:338.47
ЛІЗИНГ В СИСТЕМІ СТИМУЛЮВАННЯ
ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність: 08.02.02
“Економіка та управління науково-технічним прогресом, інвестиційні та інноваційні процеси”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 1998
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя
доктор економічних наук, професор КУЗЬМІН ОЛЕГ ЄВГЕНОВИЧ, Державний університет “Львівська політехніка”, декан факультету економіки та менеджменту, завідувач кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва
Науковий керівник -
-доктор економічних наук Ніколаєв Всеволод Петрович, АТ “Українська фінансова група”, віце-президент, м. Київ
-кандидат економічних наук, доцент Загородній Анатолій Григорович, Державний університет “Львівська політехніка”, кафедра економіки і менеджменту інвестицій та нерухомості
Офіційні опоненти:
Інститут регіональних досліджень Національної Академії наук України, відділ економічних проблем розвитку промисловості, м. Львів
Провідна установа -
Захист відбудеться “_29__” _січня_1999 р. о __11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.03 в Державному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 290646, м. Львів - 13, вул. С.Бандери, 12, IV корпус, ауд ___.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка” за адресою: 290646, м. Львів - 13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “_28_”грудня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук,
доцент
Пащенко І.Н
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Проведення активної інноваційної політики є одним із головних шляхів подолання кризового стану економіки країни. Інноваційна діяльність спрямована на кінцевий позитивний результат, тобто на впровадження новинок, пов’язаних з вдосконаленням управління, техніки, технології, організації виробництва та праці тощо. Ефективність інноваційної діяльності вимагає пошуку шляхів її активізації. Одним із способів активізації може бути застосування лізингу. Саме лізинг допоможе у розв’язанні інноваційних проблем на засадах мінімізації затрат. Поєднуючи у собі риси оренди, кредиту та прокату, лізинг дозволяє значно оновити основні фонди, покращити фінансове становище підприємств, стимулювати розвиток науково-технічного прогресу та активізувати економічну діяльність в Україні.
Лізинг став невід'ємною часткою економічної структури зарубіжних країн. Так, у 1994 році світовий обсяг лізингових інвестицій в машини та обладнання склав 356,4 мільярдів американських доларів. З них на США припадало більше третини світових операцій по лізингу у співставних цінах, на країни Західної Європи - біля 25 відсотків, на Японію - 17,1 відсотка. У 1996 році обсяг лізингу в країнах з високими, середніми та низькими доходами склав відповідно 313, 39 та 5 мільярдів доларів США.
На Україні ця підприємницька діяльність розвивається досить повільно. Це пов'язано зі спадом виробництва, кризою неплатежів, інфляційними процесами. Крім цього, лізинг не одержав широкого розповсюдження через слабку інформованість про його можливості та переваги, недосконалість нормативно-правової бази, відсутність стимулювання та підтримки з боку держави. Тому на сьогоднішній день обсяг лізингових операцій у нашій країні складає лише 300 мільйонів гривень. Лізинг в Україні повинен розглядатися як спосіб активізації інноваційної діяльності, джерело фінансування, метод структурної перебудови економіки та розширення зовнішньоекономічних зв'язків з врахуванням всіх особливостей входження держави до ринку.
Важливість даної проблеми, її практична значимість, ступінь розробки, наявність багатьох невирішених питань зумовили актуальність теми, постановку мети та завдань дисертаційного дослідження.
Стан вивчення проблеми
Розвиток лізингових відносин в Україні, що відбувається в останні роки, відображений в економічній літературі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ЛІЗИНГ В СИСТЕМІ СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок