Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФУЗІЙНА КОНКУРЕНЦІЯ ФАЗ І ВЗАЄМНА ДИФУЗІЯ В МЕТАЛІЧНИХ ПОРОШКАХ ТА МУЛЬТИШАРАХ

ДИФУЗІЙНА КОНКУРЕНЦІЯ ФАЗ І ВЗАЄМНА ДИФУЗІЯ В МЕТАЛІЧНИХ ПОРОШКАХ ТА МУЛЬТИШАРАХ

Назва:
ДИФУЗІЙНА КОНКУРЕНЦІЯ ФАЗ І ВЗАЄМНА ДИФУЗІЯ В МЕТАЛІЧНИХ ПОРОШКАХ ТА МУЛЬТИШАРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інститут металофізики НАН України ім. Г.В. Курдюмова
 
Луценко Григорій Васильович
УДК 539.219.3
ДИФУЗІЙНА КОНКУРЕНЦІЯ ФАЗ І ВЗАЄМНА ДИФУЗІЯ В МЕТАЛІЧНИХ ПОРОШКАХ ТА МУЛЬТИШАРАХ
01.04.13 – фізика металів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Черкаському державному університеті ім. Б. Хмельницького
Науковий керівник
доктор фізико-математичних наук, професор Гусак Андрій Михайлович, Черкаський державний університет, зав. кафедрою теоретичної фізики
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Білоколос Є.Д., Інститут
магнетизму НАН України, зав. відділом теоретичної фізики;
доктор технічних наук Макогон Ю.М., Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”, пров. наук. співр. кафедри металів.
Провідна установа
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України,
відділ прикладної математики та комп'ютерного експерименту в матеріалознавстві.
Захист відбудеться “14” березня 2001 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.168.01 Інституту металофізики НАН України ім. Г.В. Курдюмова, 0100 Київ-142, МСП, бульв. Академіка Вернадського, 36; т. 444-95-60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту металофізики НАН України ім. Г.В. Курдюмова.
Автореферат розісланий 10 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Піщак В.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з найбільш важливих напрямів розвитку високих технологій є створення нових матеріалів із заданими властивостями, зокрема градієнтних матеріалів. Традиційною задачею обробки матеріалів є створення захисних покриттів для різних систем.
Як правило, у всіх цих випадках матеріали багатокомпонентні і неоднорідні, тому їх створення і експлуатація нероздільно пов'язані з дифузійними процесами.
Основними технологічними напрямами в цій області є порошкова металургія і індустрія мікроелектроніки. Головною проблемою в наш час в цих напрямах є постійне зменшення розмірів реагуючих компонентів, зокрема ультрадисперсні порошки, тонкоплівочні системи і багатошарові періодичні структури (мультишари).
Тому гостро стоїть питання придатності класичного теоретичного формалізму до опису дифузійних процесів в системах нанометричного масштабу. Адже для наносистем характерні часи протікання дифузійних процесів і інкубаційні часи росту фаз є величинами одного порядку. У цьому випадку ми не можемо нехтувати початковими стадіями твердофазних реакцій бо, виходячи з вищесказаного, вони можуть бути і заключними.
З іншого боку, рівень розвитку комп'ютерного моделювання дозволяє стохастичними та детерміністичними методами досить швидко (з точки зору машинного часу) визначати дифузійні параметри в таких системах.
Відповідно, актуальними в цьому напрямі є задачі приведення у відповідність теоретичного формалізму і методів комп'ютерного моделювання, що дало б можливість застосування їх в діапазоні ультрадисперсних систем. А саме:
· розробка і детальне дослідження методами комп'ютерного експерименту моделей дифузійної взаємодії порошкових систем (зокрема бінарних);
· прогнозування (в рамках цих моделей) поведінки порошкових систем з метою спрощення і здешевлення технологічних процесів отримання композитних матеріалів і захисних покриттів;
· створення теоретичних і комп'ютерних моделей опису початкових стадій росту проміжних фаз в нанометричних тонкоплівочних системах.
Розв'язання цих проблем привело б до більш раціонального використання накопиченого експериментального матеріалу (зокрема, дослідницькими групами П. Гаса (Франція, Марсель), Л.Н.Ларікова, А.Е.Перекоса (Київ, ИМФ), С.І.Сидоренко (Київ, КПИ)) при розв'язанні багатьох прикладних технологічних задач.
Саме комп'ютерні моделі дифузійних процесів могли б допомогти створити загальну дифузійну базу даних, що містить параметри, результати моделювання фізичних процесів і механізмів масопереносу, що дозволило б істотно спростити процес переходу від модельного експерименту до прогнозованої технологічної лінії по виробництву матеріалів із заданими властивостями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДИФУЗІЙНА КОНКУРЕНЦІЯ ФАЗ І ВЗАЄМНА ДИФУЗІЯ В МЕТАЛІЧНИХ ПОРОШКАХ ТА МУЛЬТИШАРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок