Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Нейроподібні методи і засоби ущільнення зображень в комп’ютерних мережах

Нейроподібні методи і засоби ущільнення зображень в комп’ютерних мережах

Назва:
Нейроподібні методи і засоби ущільнення зображень в комп’ютерних мережах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,75 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Вінницький національний технічний університет
Шаді М С Хіллес
УДК 621.372.542
Нейроподібні методи і засоби ущільнення зображень
в комп’ютерних мережах
Спеціальність 05.13.13 – Обчислювальні машини, системи та мережі
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Кожем’яко Володимир Прокопович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри лазерної та оптоелектронної техніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Русин Богдан Павлович,
Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка
НАН України, м. Львів, завідувач відділу методів
і систем обробки, аналізу й ідентифікації зображень
доктор технічних наук, професор
Пєтух Анатолій Михайлович,
Вінницький національний технічний університет, завідувач кафедри програмного забезпечення
 
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Державного комітету зв’язку та інформатизації НАН України, відділ програмних засобів та проблемно-орієнтованих структур, м. Львів.
Захист відбудеться ”18 ” 03 2006 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “ 15 ” 02 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Передача зображень у комп’ютерних мережах немислима без попереднього їхнього ущільнення (кодування). Розроблено ряд стандартів і форматів файлів, що забезпечують передачу зображень в ущільненому вигляді в комп’ютерних мережах. Однак, досягнуті коефіцієнти ущільнення зображень у порівнянні з необхідними обсягами передачі і пропускною здатністю каналів зв'язку недостатні. Тому підвищення коефіцієнта ущільнення зображень при збереженні високої якості є пріоритетним напрямком досліджень, що виконуються в області кодування зображень. Аналіз традиційних підходів до ущільнення зображень показав, що вони вичерпали свої можливості в цьому напрямку, тому потрібні нові підходи до розв’язання задач ущільнення зображень.
Одним з підходів, що забезпечує підвищення коефіцієнта ущільнення зображень, при збереженні високої якості, є застосування штучних нейронних мереж. У науковій літературі розглядаються різні підходи до застосування нейронних мереж при ущільненні зображень, однак особливої уваги заслуговують підходи, що базуються на принципах векторного квантування зображень, оскільки це забезпечує високу швидкість ущільнення при збереженні високої якості відновленого зображення. Ідея векторного квантування дуже проста. Зображення розбивається на квадратні блоки, наприклад 2х2, 4х4 або 8х8. Кожен блок розглядається як вектор у 4-вимірному, 16-вимірному або 64-вимірному просторі. З цього простору вибирається обмежена кількість векторів, що утворюють кодову книгу, але так, щоб з найбільшою точністю апроксимувати вектори, що вилучаються з вхідного зображення. У канал зв’язку або файл записуються номери векторів з кодової книги, що мають найменшу відстань від векторів, що вилучаються з вхідного зображення, і сама кодова книга. Оскільки векторів у кодовій книзі значно менше загальної кількості векторів у вхідному зображенні, то для представлення номера вектора витрачається менше біт, чим для початкового вектора. За рахунок цього і досягається ущільнення.
Ідеальними для розв’язання цих задач є нейронні мережі, запропоновані фінським ученим Т. Кохоненом, а саме, мережа у вигляді двовимірної карти Кохонена. Карта Кохонена має дві важливих властивості, що використовуються при ущільненні зображень методами векторного квантування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Нейроподібні методи і засоби ущільнення зображень в комп’ютерних мережах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок