Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЙНІ МОДЕЛІ ТА ТОНКА СТРУКТУРА ВИХОРІВ ТА СТРУМЕНІВ КОСМІЧНИХ РАДІОДЖЕРЕЛ

ЕВОЛЮЦІЙНІ МОДЕЛІ ТА ТОНКА СТРУКТУРА ВИХОРІВ ТА СТРУМЕНІВ КОСМІЧНИХ РАДІОДЖЕРЕЛ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЙНІ МОДЕЛІ ТА ТОНКА СТРУКТУРА ВИХОРІВ ТА СТРУМЕНІВ КОСМІЧНИХ РАДІОДЖЕРЕЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
Баннікова Олена Юріївна
УДК 524.7-735+524.7-77
ЕВОЛЮЦІЙНІ МОДЕЛІ ТА ТОНКА СТРУКТУРА ВИХОРІВ ТА СТРУМЕНІВ КОСМІЧНИХ РАДІОДЖЕРЕЛ
01.03.02 – астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному інституті астрономії Харківського
національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
Конторович Віктор Мусійович,
Радіоастрономічний інститут НАН України (м. Харків),
старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Мінаков Анатолій Олексійович,
Радіоастрономічний інститут НАН України (м. Харків),
завідувач відділу космічної радіофізики;
доктор фізико-математичних наук, професор
Желєзняк Олег Олександрович,
Національний авіаційний університет (м. Київ),
завідувач кафедри космічних геоінформаційних систем.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
НДЛ “Астрономічна обсерваторія” кафедри астрономії та фізики космосу (м. Київ).
Захист відбудеться 08.06. 2006 р. о__14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Адреса: Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи .
Автореферат розісланий 06.05. 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради ___________________ А.Ф. Ляховський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження активних ядер галактик (АЯГ), а також активних систем зоряних масштабів є в даний час однією з центральних проблем сучасної астрофізики. Бурхливий розвиток засобів спостереження з високим кутовим розділенням у різних діапазонах спектра від радіо- до рентгенівського відкрив нову епоху в дослідженні структур цих об'єктів. На черзі прямі спостереження і вивчення таких найважливіших компонентів АЯГ як акреційні диски, “затіняючі” тори, а також тонка структура вузлів і гарячих плям космічних струменів (джетів), які спостерігаються як в АЯГ так і в активних системах зоряних масштабів (мікроквазари, тісні подвійні системи, молоді зоряні об’єкти).
Так, за допомогою оптичного інтерферометра Південної Європейської Обсерваторії VLT, з використанням інфрачервоної камери (MІDІ) протягом останніх років вдалося розділити центральні області активних ядер галактик аж до одного парсека. Це привело до перших прямих спостережень “затіняючих” торів в АЯГ. Спостереження в радіодіапазоні за допомогою інтерферометрів з наддовгою базою (VLBI), особливо, у сукупності зі спостереженнями в рентгенівській області спектру з використанням космічного рентгенівського телескопа "Чандра", дозволяють детально досліджувати джети і протяжні структури радіогалактик і квазарів. Крім того, введення до ладу у найближчі роки космічних інтерферометрів, а також Великої Міліметрової Решітки ALMA, що будується в пустелі Атакама (Чілі), відкриє нові перспективи в дослідженні процесів, що відбуваються в АЯГ.
Теоретичне вивчення таких важливих структурних елементів астрофізичних об’єктів, як джети та тори і визначає актуальність даного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. З 1999 р. робота виконувалася в межах держбюджетних НДР Астрономічної обсерваторії № держ. реєстрації 0199U004415 “Проблеми релятивістської астрофізики та космології” (1999-2002 рр.), з 2003 року держбюджетних НДР НДІ астрономії 0199U004415 (2003 р.), 0104U000669 “Дослідження надмасивних компактних об’єктів, космологічних моделей та гравітаційних хвиль” (2004 р.) та 0104U000664 “Дослідження гравітаційно лінзованих квазарів” (2005 – 2006 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЙНІ МОДЕЛІ ТА ТОНКА СТРУКТУРА ВИХОРІВ ТА СТРУМЕНІВ КОСМІЧНИХ РАДІОДЖЕРЕЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок