Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ПРИСКОРЕННЯ СИНТЕЗУ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧ ПРОГНОЗУВАННЯ ПРИ ПРИЙНЯТТІ РІШЕНЬ

ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ПРИСКОРЕННЯ СИНТЕЗУ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧ ПРОГНОЗУВАННЯ ПРИ ПРИЙНЯТТІ РІШЕНЬ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ПРИСКОРЕННЯ СИНТЕЗУ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧ ПРОГНОЗУВАННЯ ПРИ ПРИЙНЯТТІ РІШЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,80 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОЛЕШКО Дмитро Миколайович
УДК 004.832:004.032.26
ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ПРИСКОРЕННЯ СИНТЕЗУ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧ ПРОГНОЗУВАННЯ
ПРИ ПРИЙНЯТТІ РІШЕНЬ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі системного програмного забезпечення.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Крісілов Віктор Анатолійович, Одеський національний політехнічний університет,
завідувач кафедри системного програмного забезпечення.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Становський Олександр Леонідович, Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедри нафтогазового та хімічного машинобудування;
кандидат технічних наук, доцент
Кондратенко Галина Володимирівна,
Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова, доцент кафедри “Комп’ютеризовані системи управління”.
Провідна установа: Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій і систем,
відділ нейромережевих технологій обробки інформації, НАН України та МОН України,
м. Київ.
Захист відбудеться 22 грудня 2005 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “ 21 ” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01,
кандидат технічних наук, професор Ю.С. Ямпольський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. В області розробки автоматизованих систем обробки інформації та управління, які забезпечують підтримку прийняття рішень, існує задача прогнозування процесу, що управляється або аналізується. Це обумовлено тим, що ефективне управління при розв’язанні задач електрон-ного бізнесу (ЕБ) та економічного моніторингу (ЕМ) неможливе без вірогідного та оперативного прогнозування поведінки процесу. Рішення цієї задачі передбачає побудову інформаційних моделей об'єктів автоматизації і моніторингу, проведення їх аналітичного й імітаційного моделювання.
У рамках розвитку сучасних інформаційних технологій найбільше поширення для побудови прогнозуючих моделей набув апарат штучних нейронних мереж (ШНМ). Широке застосування ШНМ для рішення розглянутих задач обумовлено їх високою апроксимуючою здатністю, здатністю до узагальнення інформації і стійкістю до перешкод. Використання їх у системах обробки інформації для підтримки прийняття рішень дозволило істотно підвищити надійність і вірогідність таких інформаційних систем.
В процесі синтезу ШНМ існує три основних етапи: 1 – формування навча-льної вибірки (НВ); 2 – структурний синтез (СС) ШНМ; 3 – параметричний синтез (ПС) або навчання ШНМ. Аналіз відомих підходів до синтезу прогнозу-ючих нейромережевих (НМ) моделей дозволив виділити їх основні недоліки:
­ відсутність єдиної технології побудови прогнозуючих ШНМ, наслідком чого є розгляд етапів синтезу в якості окремих незв'язаних задач, що часто призводить до непогодженості очікуваних та отриманих результатів, а також збільшує витрати часу розроблювача на "творчий пошук";
­ відсутність критеріїв, які б давали конструктивну кількісну оцінку якості побудованої НВ, що призводить до додаткових ітерацій синтезу, які витрачаються на пошук задовільної, якісної ОВ, що відповідає вимогам та умо-вам конкретної задачі;
­ висока евристичність або трудомісткість методів та механізмів, роз-роблених для прискорення етапів СС та ПС, що для кожної нової задачі також стає причиною додаткових витрат часу.
Вимоги ж сучасних задач управління в ЕБ й ЕМ такі, що витрати часу на синтез та актуалізацію (донавчання) прогнозуючої моделі повинні бути мінімальні при достатній якості прогнозу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ПРИСКОРЕННЯ СИНТЕЗУ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧ ПРОГНОЗУВАННЯ ПРИ ПРИЙНЯТТІ РІШЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок